שְׁאֵלָה:
כיצד לנקות משקפיים אם אין מטלית ניקוי או תרסיס ניקוי?
GrrHackPrecioussss
2014-12-13 08:51:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל אני לא סוחב מטלית ניקוי או בקבוק מנקה לניקוי המשקפיים *. אם משקפי הראייה שלי מתלכלכים מאוד ואין לי ערכת ניקוי, הייתי מנקה אותם במים וסבון ומייבשת במגבת, וזה כנראה רעיון רע.

מהי האלטרנטיבה הבטוחה ביותר לנקות את המשקפיים אם אין לי את תרסיס הניקוי והמטלית שלי?


* אחרת מכירים 'משקפיים' או 'משקפיים'

שֵׁשׁ תשובות:
#1
+8
Pobrecita
2014-12-13 10:59:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lifehacker.com

AOA ממליצה לשטוף כוסות מדי בוקר, תוך הקפדה על מסגרות ואוזניות האוזן, שבהן מוצרי השיער והאיפור נוטים להתחכך. לא משנה מה שתעשה, אל תשתמש בצורת המים הכי שימושית לניקוי העדשות שלך. "יש אנשים שמשתמשים בירוק, אבל לא," קורא ד"ר גייסט. אף על פי שמשקפיים מלוכלכות לא יגרמו לזיהום בעין, הרוק "אינו שיטת ההיגיינה הטובה ביותר, וזה פשוט לא יעבוד טוב מאוד", היא אומרת. סבון, מים חמים ומטלית יבשה הם כל מה שאתה צריך, פעם ביום, כדי לשמור על משקפיים נקיים ופונקציונליים בצורה אופטימלית.

אז לקחת מזה היית צריך לציין איזה סוג של עדשות אתה היה. עדשות שונות זקוקות לטיפול שונה:

  • עדשת זכוכית : ניתנת לניקוי עם סבון עדין ו / או מים רגילים. לייבוש או ייבוש אוויר ניגוב במטלית הנקייה ביותר האפשרית ראוי.

  • עדשת פלסטיק : כנראה שלא כדאי להשתמש בשום סבון או בגדים מחוספסים כ אלה יכולים להיות רכים מאוד. היו לי עדשות פלסטיק וניתן לשרוט אותן באמצעות בגדים קשים והפלסטיק יכול להיהרס על ידי סבונים. כמו כן, ייבש לאחר שטיפה במים עם אוויר או עם מטלית רכה נקייה.


מה לא לעשות:

  • לעולם אל תשתמש במגבות עיתון או נייר. רקמות מתאימות יותר ומגבונים לתינוקות על עדשות פלסטיק הם לא.

הסיבה שהחולצה שלך נוראית לניקוי משקפיים היא משום שהיא ככל הנראה מלאה באבק, וזה מגרד את העדשות. אחרת, כל פיסת כותנה ישנה תעשה, וסבון מטבח ישן רגיל עדיף בהרבה על פתרונות הניקוי שאתה מקבל אצל האופטומטריסט

  • יש אנשים שאומרים שמשתמשים במים חמים ואני מסכים שקרצוף מים חמים באצבעותיך הוא פתרון ניקיון נפלא, אך אל תשתמש במים רותחים וודא שהידיים שלך לא שומניות או קודרות.
#2
+6
Mooseman
2014-12-13 09:55:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל אני פשוט משתמש במים רגילים וקרירים. אם אתה לובש חולצת כותנה, נגב את משקפיך יבשים בחלק הפנימי של החולצה שלך.

#3
+5
Tom Robinson
2015-01-03 02:24:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ממהר: הפעל אותם מתחת לברז המים החמים, ואז התנער יבש.

יסודי יותר: הפעל מתחת למים חמים ואז עיסוי עם טיפת נוזל כלים (לא סבון) ושטוף היטב. פולנית עם מגבת תה מכותנה כלומר אחת טרייה מהארון, ולא אחת שמסתובבת במטבח.

השיטה של ​​אבי: כנ"ל , אבל עם מכנסי בוקסר נקיים, טריים ממגירת התחתונים.

+1 לחומרי ניקוי לשטיפת כלים. זה הרבה יותר טוב מפתרונות הניקוי.
כשקיבלתי את זוג המשקפיים הראשונים, אמרו לי להשתמש בקערת הכביסה לפני שטיפת הכלים, עם נוזל הכלים ומגבת התה (הנקייה). טובלים, מוסיפים את הנוזל ומשפשפים בעדינות, טובלים שוב לשטיפה ובמידת הצורך שוטפים שוב מתחת לברז. אז הדרך שלך עם כמה שינויים קטנים.
#4
+2
vladiz
2015-02-19 17:23:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשאין אצלי מטלית ניקוי אני משתמש בחולצת הטריקו שלי ואני נושף ברכות בפה פעור על המשקפיים כדי להשיג עיבוי רך על משטח הזכוכית. זה נחוץ מכיוון שלעולם לא צריך למרוח לך כוסות על משטח יבש מכיוון שאתה יכול לשרוט אותן.

העיבוי שנוצר על משטח הזכוכית אינו רוק הוא מים כמעט צלולים ושיטה זו עובדת היטב.

החולצה כמובן צריכה להיות נקייה ולא מיוזעת ואני משתמשת בחולצות טריקו 100% כותנה בלבד. מיקרופייבר כנראה עובד טוב מכיוון שמטלית ניקוי עשויה מחומר זה, אך אני מניח שחולצות מיקרופייבר אינן פופולריות במיוחד.

אם אתה עובד במקום מלוכלך עם הרבה אבק אז אל תשתמש בשיטה זו.

אני מרכיב משקפיים כל היום כמעט 6 שנים ומנקה אותם 3-4 פעמים ביום ומעולם לא פגעו בהם בשיטה זו.

#5
  0
user6572
2015-05-12 05:33:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יתכן שזה לא יעבוד בשבילך, אבל אני חשבתי להשתמש בסדין יבש יותר ומנגב את העדשה לאט. זה עובד עם החלק החיצוני של העדשה שלך ובפנים. מקווה שזה עזר!

ברוך הבא ל- Lifehacks SE! תודה על הצעתך, אך השאלות היחידות שלי הן "האם היריעה היבשה כל כך מחוספסת שהיא תגרד את העדשה שעות נוספות?" זה הכל בינתיים, מקווה לראות אותך בסביבה :)
#6
  0
Diane
2017-12-22 20:53:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מישהו שעבד במקום בו עבדתי בעבר בשם אלכס נהג לירוק על משקפיו ואז המשיך לנגב אותם עם העניבה שלו.

לא ההרגלים הכי נחמדים. לא הייתי רוצה להיות קרוב לקשר הזה בעצמי. אבל לירוק במשקפי השחייה הוא הנורמה ולא היוצא מן הכלל, מונע מהם לערפול. הם נשטפים במים קרים, אני בדרך כלל עושה את זה מתחת לברז בכיור, אבל רבים עושים זאת בבריכה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...