שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל להסיר ריח מעופש מהספרים שלי?
IQAndreas
2016-05-23 23:22:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם שני סוגים של ריח מעופש בספרים:

  1. "אה, הספר הזה כנראה נמצא בספרייה זו 50 שנה. תאר לעצמך את המידע שהוא מכיל."
  2. "הממ, כנראה שלא הייתי צריך להשאיר את הספר הזה במוסך כל כך הרבה זמן."

לצערי, אני אני סובל מהאחרון ואני לא יכול בדיוק לזרוק את הספרים למדיח או לתת להם קרצוף טוב עם צמר פלדה.

איך אני נפטר מהריח המעופש או מפחית אותו? (התשובות הכוללות מיסוך הריח הן בסדר, כל עוד הריח הישן נעלם, והספרים לא מריחים רק כמו ליזול מעורבב עם מוסך ישן.)

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+3
Varun Nair
2016-05-24 11:18:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

את ריח הנייר המעופש קשה מאוד להסיר. אתה יכול לנסות שיטה שהוכיחה את עצמה כיעילה באופן אישי.

אינך יכול לשטוף את הספר ולא לקרצף את הריח ממנו מבלי לפגוע בדפים. ריסוס דאודורנטים או תרסיסי ניחוח ישחית בעיקר את הדפים. אז מה אתה יכול לעשות? מדוע אינך מנסה ל קמפור .

Camphor

מהו קמפור?

קמפור הוא מוצק שעווה, דליק, לבן או שקוף בעל ארומה חזקה .

לקמפור יש ריח נעים מאוד והכי חשוב, הוא נשכב בקלות למצב האדים שלו, ובכך משאיר את הריח הנעים סביב האוויר שהוא גם מכניע. אתה יכול לשמור על קמפור ליד הספרים ותוך מספר ימים, זה אמור לספוג את הריח והספר צריך להיפטר מהריח המעופש. ייתכן שיהיה עליך להחליף את הקמפור המעודן באלו טריים ולעשות זאת מספר פעמים. הריח המעופש יישאר, אבל הוא לא יהיה כל כך עז וצריך להפסיק להפריע לך. קמפור הוא דליק, אבל הוא לא מאוד נדיף. כך שזה לא גורם נזק לספרים בכך שהוא עולה באש. עם זאת, הייתי ממליץ לך להרחיק אותו מאור שמש ישיר.

קמפור זקוקה לאוויר צח כדי להתעודד באדיו. אז שמרו את הספרים בחדר מאוורר היטב. האוויר הצח אמור לעזור גם בהסרת הריח המעופש.

כמו כן, תוכל לנסות מקלות קטורת .

Incense sticks

הם מעניקים ארומה טובה מאוד ומשמשים לעתים קרובות להסרת ריח לא רצוי מהאוויר. אבל, הם לא זמינים בכל מקום. אם אתה באסיה, לא יהיה לך שום ממצא מובהק, שכן נעשה שימוש נרחב במקלות קמפור וקטורת. החיסרון היחיד של הקטורת נדבק בכך, שהוא חייב לשרוף ברציפות. זה מביא את הסיכון לפגיעה בספר אם הם נשמרים קרוב מדי אחד לשני.

אם היית יכול להשיג כמה מקלות קטורת ולהציב אותם על חלק אחד של החדר, הרחק מהספר, וגם קמפור סביב הספר, הספר צריך להיפטר מהריח המעופש בעוד זמן מה.

ייקח זמן לראות את התוצאות, או ליתר דיוק להריח את התוצאות. אבל זה אמור לעבוד, לתת לזה זריקה.

לא בטוח שאני מעדיף את ריח הקמפור על פני הריח של ספר ישן.
#2
+2
Tom Park
2016-06-01 19:11:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דפים לאורך זמן סופגים לחות ובהתאם לאחסון יכולים להיות משוגעים לאורך זמן. אם הספר כרוך בעור, אתה יכול לנסות ללטש את כריכת הספר אך הריח מהדפים עדיין יישאר.

אם משהו אתה יכול לנסות להכניס את הספר לשקית / מיכל רוכסן גלון ( מיכל הוא מועדף מאז האוויר שלו) ולהוסיף תערובת של סיליקה ג'ל וחרוזי מטהר כביסה. שניהם מוצקים בגודל חלוקי נחל ולכן לא אמורה להיות לך שום בעיה למחוק אותם מהספר לאחר מכן.

לקבלת התוצאות הטובות ביותר, השאר את הספר בתוך התיק / מיכל מכוסה למספר ימים.

אם אתה מודאג מכך שהדפים מוכתמים, עטוף את הספר פעם אחת עם רשת או גזה מכותנה, מכיוון ששניהם משאירים מספיק מקום לאוויר לסנן דרכו, אך חרוזי הסיליקה ומטהר הכביסה ייחסמו. / p>

#3
+1
cdmackay
2016-05-31 05:59:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הריח יכול להיות טחב / עובש.

דבר אחד שעובד לטחב הוא אור השמש; אולי השארת הספרים במקום שטוף שמש, כמו חממה (יבשה), עשויה לעזור; אולי מאוורר פתוח.

כמובן, קיימת סכנת דהייה אם הם נשארים בשמש יותר מדי זמן.

אם זה רע מאוד, דאג להרחיק אותם מ דברים אחרים שעלולים להידבק בנבגים, למשל בגדים.

רעיון מצוין. עם זאת, אני תוהה אם זה לא יהיה רעיון רע אולי להוסיף קצת התייחסויות. מחשבה מצוינת שמזכירה את האפשרות שהריח "יעבור" לפריטים אחרים!
@L.B. אין שופט; לגמרי מניסיון אישי. ריח הטחב הוא די מובהק, ותואם את המקרה 2 באופציה. מעולם לא ניסיתי ספרים בשמש, אבל נפטרתי בהצלחה מריח טחב מבגדים / שקיות בצורה כזו, גם לאחר שחזר על עצמו שטיפות לא.
כן, אני עדיין חושב שזה לא יהיה רעיון רע, אבל זה בסדר כמו שהוא :)
אור UV ואוזון משמשים לניקוי ריח של דברים לפעמים (יש לי בעבר). ייבוש ואקום עלול להיפטר מכמה נדיפים אך עלול לחזור אם הפטרייה תישאר.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...