שְׁאֵלָה:
יש פריצות לקילוף שום?
Jon
2014-12-10 11:18:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניסיתי לנפץ את השום בסכין ואפילו קניתי קולפן שום מהודר פעם אחת. ריסוק בסכין יש את החיסרון של עיוות השום שלא תמיד רצוי. קולפן השום עדיין היה איטי יותר ואז ניפץ בסכין והיה בצד התחתון של ירי השום על השולחן אם אחד לא היה זהיר. האם יש עוד משהו שאני יכול לעשות?

שֵׁשׁ תשובות:
#1
+12
RichardBernards
2014-12-10 13:45:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. קח שתי קערות גדולות.
 2. הכניס את שיני השום לאחת הקערות.
 3. הניח את הקערה השנייה הפוכה על גבי הקערה עם הציפורן.
 4. נענע את זה לעזאזל.
 5. תוך כ -10 שניות, כל ציפורן הקלפה ואתה יכול לדוג אותם מהקערות.

להסבר ויזואלי יותר;

Youtube - כיצד לקלף ראש שום בפחות מעשר שניות

במקום להשתמש בשתי הקערות, @ KellyThomas מציע להשתמש במיכל פלסטיק כמו קופסת אוכל (או במיכל 1L הפלסטיק המשמש את @KellyThomas).

זה עובד גם באמצעות כל מיכל בגודל מתאים, אין צורך בקערות תואמות אם יש לכם קופסת אוכל.
כן ... אבל קופסת אוכל יכולה להיות קטנה מדי -> שיני השום מתפצלות מ"רעידות את זה לעזאזל "
יש לי הצלחה טובה עם [מיכל הפלסטיק 1 ליטר] (http://sistemaplastics.com/products/klip-it-rectangular/1l-rectangular) אני משתמש בכדי לקחת שאריות לעבודה לארוחת הצהריים. אני אוחז בו ביד אחת ואז מנענע אותו כמו תרסיס.
@KellyThomas עדכן את התשובה עם הממצאים שלך
אשתי מכניסה את השום לכלי אוכל עם מכסה ומנענע אותו. אותו אפקט, אין דאגה לשבירת קערות.
#2
+7
Jon
2014-12-10 11:38:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הצבת כל שן השום במיקרוגל למשך עשר עד חמש עשרה שניות תגרום לעור כמעט ליפול משין שום. קל מאוד לקליפה ללא שימוש בסכין כדי לנפץ אותה או כל כלי קילוף אחר. החיסרון היחיד הוא שהוא אכן מבשל את השום מעט.

#3
+5
Joachin Joseph
2014-12-31 09:10:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. לנפץ את השום בקערה
 2. הכניסו אותו למיכל, סגרו את המכסה וטלטלו אותם היטב.
 3. הוציאו את קליפות השום מהשום בקלות.

enter image description here

מקור

וואו! זו תשובה מדהימה, אני צריך להשתמש בזה לעתים קרובות יותר בוודאות :) אני 1+ לגמרי, אבל הבעיה שראיתי הייתה שהמקורות לתמונות לא היו רשומים. חשבתי שהם באים מ [food-hacks.wonderhowto.com] (http://food-hacks.wonderhowto.com/how-to/peel-entire-bulb-garlic-without-actually-peeling-0154867/), אבל אני לא יכול להיות בטוח. אני תמיד שם בראש סדר העדיפויות להשתמש במקורות לכל המידע, אבל אני לא יודע את המדיניות המלאה לכך. יכול להיות שאתה צודק, זו רק הצעה :) מזל טוב על התשובה המדהימה, בכל מקרה האיכות הופכת את האתר לטוב יותר! ;)
היי שוב! ההערה האחרת שלי הייתה קצת גדולה ולא יכולתי להכניס לתוכה שום דבר אחר: (בכל מקרה השאלה שלי הייתה ש"האם השיטה הזו בכלל הורסת מכולות? "הייתי חושב שעם הטלטול המתמיד המכולות יחלשו או אפילו ייסדקו. ! אבל זה הרעיונות שלי והם עשויים להיות לא מדויקים, אם אתה יכול להוסיף את החסרונות לשימוש בשיטה זו, אני חושב שהתשובה תעבור מ- Awesome ל- Extraordinary! :)
@darthnesscoveredthesky מתנצל- הוספתי עכשיו. התחלתי להוסיף את המקורות w.r.t (http://meta.stackexchange.com/questions/246348/how-should-i-attribute-free-images) בפוסטים האחרונים שלי, זה ישן יותר. אנסה לערוך את הפוסטים הישנים.
@darthnesscoveredthesky בדקתי פעמיים מאז שפרסמתי את זה. זה עבד כמו קסם. מעניין איך זה יהרוס פלסטיק כשמכה שום.
אין צורך בהתנצלויות :) זהו אתר שיתופי והצעות הן נתונות, וכך גם הדיוק שלהן (חלקן יותר מאחרות). זה טוב שאתה מעדכן את הפוסט הישן שלך, אבל אני באמת חושב שיש להכניס כל פוסט חדש או ישן לפוסט הזה כדי שהוא יקבל את הצבעות המגיעות לו :) חוויה אישית מאמתת את הפוסט ומראה לאנשים שהוא עבד עבורך, אני אל תחשבי לעולם להכניס את זה לפוסט :)
#4
+1
user19
2014-12-10 11:57:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה שיטה פופולרית שמוסברת גם ב- WikiHow:

השרו את שיני השום בקערת מים למשך 5 דקות לפני הקילוף. , מאמר ה- WikiHow אומר שמומלץ להחזיק את כל שן השום מתחת למים. לאחר השריית הזמן הקצוב הסר את השום, חותך את שני הקצוות ואז מקלף את השום. השום צריך להיות קל יותר לקליפה מכיוון שהמים שיחררו את החותם בין השום לקליפות.

[WikiHow] (http://www.wikihow.com/Peel-a-Garlic-Clove#Peeling_by_water_sub) אומר להשתמש במים קרים אם כי מעולם לא חוויתי פיתרון זה. ** מישהו עם ידע טוב יותר צריך לערוך פרטים נוספים בתשובה זו ולאשר את הפרטים הנוכחיים, או שיש להסיר תשובה זו כראוי **.
תשובה זו היא בסדר ושימושי, והיא מכילה מידע רב ומשאבים
#5
+1
Jason Hutchinson
2015-01-04 00:52:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמש בסכין חיתוך חדה וחתך את הצד האחורי של הציפורן (החלק הקמור). בעזרת קצה הסכין, דחפו אותו מתחת לעור וזה אמור לאפשר לכם לקלף אותו משאר הדרך.

#6
  0
boardrider
2015-01-04 21:25:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. קח צנצנת זכוכית נקייה ריקה (אני מוצא שצנצנת דבש ריקה של ליטר אחת עובדת הכי טוב, אבל אולי אתה מעדיף צנצנות קטנות יותר).
 2. הנח את שיני השום בצנצנת וסגור את המכסה היטב.
 3. השתמש בתנועות נמרצות כלפי מעלה / מטה על הצנצנת, תן לציפורן להקפיץ את מכסה / תחתיתו.
 4. לאחר מספר חזרות על שלב (3) , ציפורן (ים) יתקלפו (באופן מלא או במידה שתוכלו לקלף אותם כאילו הייתם מקלפים בננה).
 5. זהו זה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...