שְׁאֵלָה:
איך אני יכול להימנע מקבלת זעזועים סטטיים בחורף?
Scimonster
2014-12-10 16:51:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש ימים שזה מרגיש כאילו כל מה שאני נוגע בו נותן לי זעזוע. דלת רכב, כיור מתכת, אפילו מדיח כלים.

מה אוכל לעשות כדי להפחית זעזועים סטטיים?

כילד בית ספר, הטריק שנהגנו לעשות היה להטעין את עצמנו, לקפוץ לאוויר כשאתה נוגע קלות בקורבן בחלק האחורי של הצוואר. ילדותי אני יודע.
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+17
RichardBernards
2014-12-10 18:38:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גם כשאתה מתייחס לבגדים והנעלה, רצפת עץ מבודדת עדיין יכולה לתת לי זעזועים סטטיים.

מבחינתי יש שתי שיטות מוחלטות:

  1. ודא שהאזור אתה נוגע הוא גדול ככל האפשר ברגע שאתה נוגע בו ( לפני שאני יוצא מהמכונית, הנחתי את העגל שלי לתחתית הדלת. זה עוזר לפריקה אפילו דרך המכנסיים ); אז אל תשים עליו קודם את האצבע ...
  2. סחוב איתך משהו שיכול לעזור בפינוי קל. בוא חורף, אני תמיד נושא מפתח בכיס, איתו אני נוגע בידיות דלת מתכת לפני שפתחתי את הדלת. אתה יכול אפילו לראות ניצוץ שמתלקח בין קצה המפתח לידית, מה שהופך את זה למהנה במיוחד לעשות גם כן =)
אני נוהג להטיח את כף היד בעדינות על גג המכונית בכל פעם שאני יוצא החוצה, ומשחרר כל סטטי ללא זעזוע.
לעולם אל תשתמש באצבע אלא אם כן אתה רוצה לחוות כאב (האצבעות רגישות מכיוון שהן מכילות הרבה עצבים). איפשהו באמצע הזרוע העליונה / התחתונה צריך להיות רעיון טוב. אתה יכול להשתמש בבגדים בין העור לאובייקט. השתמש בתנועה נחושה ומהירה להפחתת כאב על ידי ציפייה (פסיכולוגית).
#2
+11
Scimonster
2014-12-10 18:41:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי בטיפ שמצאתי ב תגובה ב- Lifehacker.com.

לפני שנגעתי במתכת באצבעותיי, אני מקיש עליה עכשיו עם החלק האחורי של יד, כך שהחשמל יתפזר דרך גב היד שלי. אני מרגיש את זה הרבה פחות ככה, כי יש הרבה פחות קצות עצבים.

#3
+6
user19
2014-12-10 17:04:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הימנע מללבוש בגדי בידוד כגון הנעלה סוליות מגומי ובגדי צמר. במקום זאת, בחר בהנעלה מעור, גרבי כותנה ובדי כותנה שיעזרו לפרוק את החשמל ולמנוע זעזועים סטטיים.

#4
+2
DaveOliomen
2015-02-15 21:04:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לך בעיית לחות בפנים. אם יש לך תנור אוויר חם המספק חום דרך הבית שלך, בקש מחברת HVAC לצטט אותך על הוספת מכשיר אדים (כמה מאות דולרים). אם מדובר בדוד עם בסיס ... קנו מכשיר אדים לחדרים בודדים. לחות גבוהה יותר הופכת את האוויר למוליך יותר ותאפשר לאובייקטים בחדר להשוות את האלקטרונים שלהם בעצמם לפני שתעשה זאת! ככל להיות בחוץ, כן התשובות האחרות הן הטובות ביותר.

#5
  0
Patrick
2015-02-16 15:33:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למעשה יש גאדג'טים לכך. אתה יכול להחיל רצועת רכב אנטי סטטית על המכונית שלך (דוה), אבל יש גם מחזיקי מפתחות שיכולים לפרוק אותך.

הטיפים הטובים ביותר למניעה זה הם להוסיף סיכת ביטחון בחלק הפנימי של הבגדים שלך, להשתמש בקרם לחות לפני שאתה לבוש את הבגדים שלך, להשתמש במוצר סטיילינג מבוסס סיליקון לשיער שלך (מקווה שאתה לא קירח) ותרסיס שיער, יהיה זה על שיערך או על הסוודר שלך. האם לשמור על מרחק בעת הריסוס. תרסיס לשיער הוא לעצב ולתקן את ... השיער הסטטי שלך ... אבל זה גם יכול להסיר את הסטטי מהבגדים שלך.

רצועות אנטיסטטיות למכוניות אינן עובדות. למכונית כבר יש דרך לקרקע (דרך הצמיגים המוליכים מספיק למטרה זו). המכונית אינה טעונה סטטית, אתה כן. באופן ספציפי, כשאתה יוצא מהמכונית, החיכוך בין הבגדים שלך למושב הרכב בונה מטען סטטי. התרופה היא לגעת בחלק ממסגרת הרכב ולהמשיך לגעת בה בזמן שאתה יוצא.
#6
  0
Mark Ripley
2017-01-01 13:32:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מדוע זאפים סטטיים מתרחשים לעיתים קרובות בחורף או במזג אוויר קר:

במהלך החורף, מטענים סטטיים נוטים להצטבר בגלל לחות נמוכה (יחסית) באוויר. הסיבה לכך היא שכאשר האוויר החיצוני מחומם, הלחות (היחסית) שלו יורדת. ככל שהאוויר מחומם יותר, כך ירידת הלחות גדולה יותר, ולכן זאפים סטטיים מתרחשים לעתים קרובות יותר בטמפרטורות חיצוניות קרות יותר.

כיצד הצטברות של מטען סטטי על אדם:

אם רוב הזאפים הסטטיים שלך מתרחשים לאחר ההליכה, הם ככל הנראה נגרמים על ידי סוליות הנעליים מפלסטיק שלך שמתחככות בחומר רצפה מפלסטיק (שטיח, לינוליאום וכמה לכות עץ). אם הצטברות המטען הסטטי שלך היא לאחר שישבת, זה כנראה נגרם על ידי שפשוף של הבגדים החיצוניים (פלסטיים) שלך במושבים (פלסטיק).

הדרכים להימנע מפסיקים סטטיים:

1) בזמן מזג אוויר קר, הגביר את הלחות של האוויר הפנימי. ניתן להשתמש במכשיר אדים בבניינים מסוימים, אך בדרך כלל הדבר אינו אפשרי במכוניות או בבניינים של אנשים אחרים. במקרים אלה, תוכלו להשתמש בבקבוק ריסוס עם מים ולמרוח לעצמכם ערפל קל. בעת ייבוש בגדים, עצור את המייבש שלך לפני שהבגדים יבשים לחלוטין; לבגדים לחים / לחים מעט לא יהיו בעלי מטען סטטי.

2) ללבוש בגדי סוליות נעליים שאינם מפלסטיק, והשתמש בכיסויי כיסא שאינם מפלסטיק. סוליות נעליים מעור עוצרות שטיח / הליכה מטענים סטטיים, בגדי כותנה או עור שכבה חיצונית ו / או כיסויי מושב מונעים הצטברות של סטטי (בבניינים או במכוניות)

3) השתמש בכימיקלים אנטי סטטיים בחיצוני שכבת בגדים, סוליות נעליים, שטיח וכיסויי מושב. אתה יכול להשתמש בתרסיסים אנטי סטטיים או למרוח יריעות מייבשים אנטי סטטיות על דברים כדי לצפות אותם בכימיקלים שמפחיתים הצטברות סטטית. ניתן גם להכין תרסיס אנטי סטטי ביתי על ידי ערבוב של כמות קטנה של מרכך כביסה נוזלי ושפשוף אלכוהול במים ואז למרוח אותו ממרסס.

4) פרוק הצטברות סטטית לפני שהיא מבטלת אותך. כאשר מטענים סטטיים מצטברים עליך הוא תמיד ינסה לקפוץ מגופך לכל חפץ מתכת גדול או מקורקע. הזאפ שאתה מרגיש הוא הניצוץ שקופץ על הפער. אם אתה נמצא במגע יציב עם אובייקט מתכת כמו מפתח או טבעת ואובייקט מתכת זה נוגע במתכת לפני שעורך מתרחש, קפיצת הניצוץ מתרחשת ממתכת למתכת ואתה לא מרגיש את הזאפ במהלך הפריקה. / p>שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...