שְׁאֵלָה:
איך אוכל לגרום לבגדים לחים להתייבש מהר יותר בבית?
Nick Udell
2014-12-10 17:03:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קר כרגע ואינני יכול לחסוך הרבה בחימום הבית.

האם יש פריצות חסכוניות לבגדים רטובים לתלייה יבשה מהר יותר (ורצוי להגביל את הלחות המשרה עובש האוויר)?

עבור התבנית, ודא כי חלון פתוח סדק כדי להוציא את עודף הלחות שהוספת לאוויר מהכביסה שלך.
נקודה טובה, אבל האם האוויר הקר לא יאט את תהליך הייבוש?
אני יכול לתלות את הכביסה שלי בחוץ במזג אוויר קר וזה מתייבש היטב .. מחוץ למהירות הרוח נראה גורם חשוב יותר. אולי תנועת אוויר (אולי באמצעות מאוורר) היא חלק מהפתרון כאן.
זאת נקודה טובה. בדרך כלל הייתי תולה את הבגדים בחוץ גם ביום חורף, אבל אני גר בבריטניה, והחורף הוא כמו עונת מונסונים עבורנו.
גם אני גר בבריטניה .. קניתי מייבש כביסה: P
כשיש לי את הכסף, זה הדבר הראשון ברשימה שלי.
אתה צריך להוציא את הלחות מהחדר, אחרת זה יעשה שובב איפשהו. האם אתה יכול להשתמש בחדר אחר ולהשאיר את החלון מעט פתוח? או מרפסת? המסדרון? חדר האמבטיה - בכל מקרה תצטרך לשדר את האמבטיה.
סומן כדי לסגור כלא זקוק לפריצת חיים. התשובה הטובה ביותר היא לסובב את הפריטים ואז לשים מאוורר לפניהם, וזה השכל הישר למדי ובטח שלא פריצה. לא הוכחה הוכחה מדוע טכניקות נפוצות לייבוש דברים אינן עובדות.
@CaptainObvious "הטכניקה הנפוצה" היא מייבשת נפילה.
לא כל הבגדים ניתנים לייבוש כביסה, במיוחד צמר טבעי. מעולם לא שמעתי לסובב אותם ולהעמיד אותם לפני אוהד. האם אתה כל כך בטוח שחוש נפוץ כמו שאתה חושב?
ארבע תשובות:
#1
+8
Andrew Williams
2014-12-10 18:02:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מוצא שייבוש הוא יותר על כמות האוויר שמועברת יותר מהטמפרטורה, וודאי שמייבש כביסה חם או רדיאטורים חמים עושים את העבודה בצורה הטובה ביותר, אבל זה לא אומר שהיא הדרך היחידה.

אז אמנם זה לא מושלם (כמו בעלות כמעט אפסית) מאוורר מול הבגדים שלך יסייע בתהליך הייבוש, אבל אפשרות נוספת היא לשמור על הבגדים שלך תלוי גבוה בבית שם זה יהיה קצת חם יותר מגובה הקרקע, לפני יצירת מייבשי כביסה בהרבה בתים היו מסילות במערכת פוליות ששימשו לייבוש בגדים.

#2
+4
Lefty
2015-01-14 03:38:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה יכול להרשות לעצמך, מסיר לחות זוכה למטה. 1) הבגדים שלך מתייבשים מהר יותר, 2) לחות מוסרת מהאוויר, לא מוסיפה, 3) כל האנרגיה בשימוש ( אולי יותר) מוחזרת לביתך כחום.

#3
+2
subjectivist
2015-01-14 00:07:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסרת מים עודפים צריכה להיעשות תחילה. הניחו מגבת רחצה כשהגרמט פרוש על המגבת, גלגלו את המגבת כלפי מעלה ואז דלפו עליה. זה יסיר כמעט את כל המים. אם רוב המים מוסרים, הבגדים מתייבשים די מהר בכל מקום שהם תלויים. גם תלייה ליד פתח אוורור עוזרת.

#4
-1
GimmeTehRepz
2015-01-15 00:54:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי למנוע מהמים להיכנס לאוויר ולגרום לבעיות, עליך להוציא אותם תחילה.

האפשרות הטובה ביותר היא לגהץ את בגדיך. לא רק שהוא יייבש את הבגדים, אלא גם ישמור עליהם ללא קמטים. כמו כן, המגהץ ישתמש בהרבה פחות חשמל ממה שיידרש לחימום הבית כולו.

האפשרות השנייה הטובה ביותר תהיה לייבש את הבגדים. אתה יכול לעשות כמה ביד, אבל בדרך כלל אני מוצא שקשה להפעיל מספיק לחץ על הבד כדי לדחוף את המים החוצה. אם יש לך שתי מערכות במטבח שלך, אתה יכול להשתמש בגומיות כדי להחזיק אותן יחד, ואז למשוך את הבגדים שלך דרך המערכות. אחרת, הניחו את הבגדים על שולחן וגלגלו מהם את המים בעזרת המערוך האחד. זה אמור לאפשר לך להפעיל מספיק לחץ כדי להוציא את המים.

כמוצא אחרון, אתה יכול להשתמש במייבש שיער ולייבש את הבגדים שלך כך. זה פחות חשמל מאשר לחמם את הבית, אבל אני בספק אם תסיים לייבש את הבגדים.

לאחר הגיהוץ הלחות עדיין באוויר. אתה פשוט לא יכול לראות את זה, אבל זה יתעבה איפשהו.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...