שְׁאֵלָה:
איך להחיות עטים מיובשים
Mooseman
2014-12-10 08:55:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מצאתי קופסה של כמה עטים כדורים ישנים. כשאני פותח אותם, אני יכול לראות שלכל אחד מהם יש כמות משמעותית של דיו. עם זאת, כשאני מנסה לכתוב עם אחד, שום דיו לא מועבר לנייר.

ניסיתי להריץ אותם מתחת למים, אך זה לא עובד לעתים קרובות מאוד. (< 25%) האם יש דרך להחיות את העטים?

יניקה על הקצה עוזרת לפעמים, אם כי זה עשוי להיות רעיון רע תלוי בעט
@Zach במקום למצוץ את הקצה, לנשוף על הצד השני.
אני מצביע לסגור את השאלה הזו כלא-נושא מכיוון שנראה שהיא לא זקוקה לפריצת חיים, שמוגדרת כפתרון מחוץ לקופסה. ליקוק עטים, לשרטט קווים מתפתלים על דברים וכו 'הם טכניקות מבוססות שאנשים עושים כבר עידנים, וזו בסך הכל שאלת "איך" כל יום לגבי לימוד מיומנות חדשה. המחבר לא הראה כיצד צורך בכך בפתרון "מחוץ לקופסה". ראה [אודות Lifehacks] (http://bit.ly/1F9XABO).
@CaptainObvious השיטה * הטובה ביותר * היא טשטוש ואני לא חושב שאפשר לומר שפתרון "מחוץ לקופסה" אינו מוצלח. אולי התשובה הטובה ביותר היא ללקק את הקצה, אולי לא. זו מבקשת להיות תשובה קנונית בנושא.
@Mooseman ליקוק עטים, לשרטט קווים מתפתלים על דברים וכו 'הם טכניקות מבוססות שאנשים עושים כבר עידנים, וזו בסך הכל שאלת "How To" יומיומית לגבי לימוד מיומנות חדשה.
אין לי מספיק מוניטין כדי לענות על השאלה (אני מ- StackOverflow), אבל התשובה היא להשתמש בטיפת שמן בקצה. לאחר מכן, צייר קווים תוך כדי סיבוב עט לאט כך שהכדור יתאמן לכל כיוון, בדרך כלל תמצא כמה כיוונים תקועים.
תֵשַׁע תשובות:
#1
+27
RichardBernards
2014-12-10 14:57:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכיוון שאני לא מתלהב מללקוק עטים כדורים; אם יש לך נעליים עם סוליות גומי, צייר כמה שורות בתחתית הנעל ... לאחר מכן, עבור אל הנייר וזה כמעט מיד יכתוב שוב.

מכיוון שהכדור בעט להיסתם, הגומי דוחף את הכדור מהדיו הסתום. ציור הקווים מוודא שהסתימות הקטנות מועברות לבלעדיך במקום ללשונך.

#2
+18
William the Pleaser
2014-12-10 09:15:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ליקק אותם במרץ. באופן אידיאלי, רק העניין - אבל אם אתה מתלהב יותר מדי, לא נגרם שום נזק.

עטים כדורים פועלים באמצעות כדור מתכת קטן מסתובב כדי להעביר דיו מהמאגר הפנימי אל הנייר, ועם הזמן דיו יכולה מסטיק את הכדור ומונע ממנו להתגלגל. כל שעליך לעשות הוא לרכך את הדיו והעט שלך יעבוד שוב!

אם הדיו במאגר התייבש, תצטרך להחליף אותו לחלוטין.

ניסיתי מספר דברים על התשובות הללו, ללא הועיל. פשוט מצאתי עט אחר שלא יכתוב ופשוט נגעתי בקצה ללשוני למשך שתי שניות והוא כותב כמו חדש. זה פיתרון מושלם עבורי, מכיוון שלעיתים קרובות אני עצלן מכדי לקום מהכיסא באמצע לעשות משהו!
#3
+14
user19
2014-12-10 16:03:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

חום יעזור לזרימת הדיו.

  • החזק את קצה העט מתחת למים חמים זורמים, או

  • העט באור השמש למשך זמן מה, או

  • החזק את קצה העט ליד להבת הנר למשך 2-3 שניות והסר אותו במהירות מהלהבה.

לאחר מכן, שרבט על פיסת נייר, זה יתחיל לעבוד.

התכוונתי להזכיר את מקור הלהבה, אם כי בדרך כלל השתמשתי במצת. זה מחמם את הקצה ויכול לעזור בפינוי גליל תקוע.
מילת המפתח כאן היא 2-3 שניות ללהבה. תן לזה להתקרר קצת לפני שאתה לוחץ על הנייר. חיממתי את שלי במיוחד וקצה המתכת התמוטט לתוך הפלסטיק כשנלחץ עליו על נייר
#4
+4
Theraot
2016-01-08 12:13:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הרעיון הוא שהקצה סתום. ואתה רוצה לאפשר לו לזרום שוב.

-

אתה יכול לנסות להרחיב את הקצה (ולהרטיב את הדיו) בחום כדי לאפשר לדיו לזרום. תשובות אחרות כבר הצביעו על פתרונות מבוססי חום, כגון שימוש בנר.

אפשרות נוספת לרעיון החום היא להשתמש בעט נגד זכוכית מהר מאוד. זכוכית לא תקבל סימן קבוע, ועט הכדור יהיה קשה לגרד אותה. התנועה המהירה נועדה לחמם את נקודת העט על ידי חיכוך.


אתה יכול גם לנסות להשתמש בכוח המשיכה (להשאיר את העט במצב אנכי) כדי לנסות להכריח את הדיו לזרום. אפשרויות אחרות הן שימוש ב כוח צנטריפוגלי (שזה כוח וירטואלי, הוא קיים), או - במקרה של עטי כדור גלילה זולים - לפרק את העט ולפוצץ את הדיו לקצה מהצד ההפוך - היזהר מעודף זרימה, עשה זאת כנגד משהו שיכול לספוג את הדיו.


מצד שני הדיו עשוי להיות יבש. אם הוא לא יבש לגמרי, אתה יכול לנסות לערבב אותו.

איזה סוג של דיו זה? דיו הוא בדרך כלל השעיה במים, בשמן או באלכוהול. עט הגליל בדרך כלל מבוסס על מים, אחרים עשויים להשתמש בשמן. אלכוהול נפוץ רק בסמנים.

מה שלא יהיה ... הוסף זאת לדיו - או לקצה, אם אין לך גישה לדיו. מים (רוק מליקוק הוצע גם), שמן מינרלי (שמן התינוקות של ג'ונסון יעשה) או אלכוהול (איזופרופיל או בפגם שלו, מתנול), תלוי במקרה.

#5
+2
michaelpri
2014-12-10 08:59:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל טלטול העטים או השארתם הפוכים יעשה את העבודה. יש לי גם כמה עטים שאני מאוד אוהב, אבל אני נתקל בבעיות בדיו ולכן אני מוצא עט עובד עם מאגר דיו זהה או דומה ואני אעבור בין השניים.

#6
+1
Generro g
2016-02-20 09:10:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש פיתרון אחד / זה עובד כל הזמן! להרטיב מפית ולקחת את מחסנית הדיו ולהפשיל אותה במפית / להניח במיקרופון למשך 20 שניות!

מה עם קצה המחסנית?
#7
  0
Lostinfrance
2015-11-22 02:20:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הפעלת משתמש19 נקודת חום, אך אם אין מים זורמים, אור שמש או להבה זמינים נסה את הדברים הבאים:

עבור הזול ביותר עטים כדורים, החלק שמחזיק למעשה את הדיו הוא חתיכת צינורות פלסטיק צרה עם צלע בקצה. בדרך כלל ניתן להסיר חלק זה מהמעטפה החיצונית על ידי הורדת מכסה הקצה בחלק האחורי של העט והטייתו החוצה. כופף את הצינור בעדינות עם האצבעות כמה פעמים. התנועה בתוספת החום מאצבעותיך מפנות את זרימת הדיו.

זה בהנחה שהעט דומה באופן כללי למותג "Bic". צירפתי את הקישור למטרות המחשה בלבד ובכלל לא מכיוון שחלק מהביקורות מצחיקות.

איכשהו לא מצפים להצבעה למטה * ו * ללא הצבעה על שיטה מוצעת להחייאת בירו. ברור שהרגשת חזק שלנענע את צינור הפנימי של העט זה לא הדרך ללכת. מה השתבש?
#8
  0
homebound
2015-12-10 08:07:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נסה לנער את העט שלך ולהניח גז בחלק העליון של העט עם מצית למשך 7 שניות לכל היותר 3 שניות, שכן הדיו עלול להפוך לאדום או שהפלסטיק יישרף. או מה דעתך לשפשף את העט בסוליה התחתונה של הנעל שלך, שלעתים קרובות לא עובדת בשבילי. הדרך הקלה ביותר עבורי היא לצייר מערבולת על פיסת נייר בקלילות מלכתחילה ואז בלחץ רב יותר מכיוון שהיא עוזרת לבנות את חוזק שטח הפנים. אתה יכול גם פשוט לקנות עט חדש.

#9
  0
Ayukta
2016-01-11 14:55:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למעשה היו לי העטים הנהדרים האלה שאהבתי מאוד והשתמשתי בהם, אך לאחר הפעם הראשונה או השנייה שהשתמשתי בהם הם הפסיקו לעבוד. אז ראיתי את הפוסט הזה וניסיתי שיטות שונות אבל מה שעבד בשבילי הוא שהסרתי את המילוי והפרדתי את חלק ציפורני המתכת מחלק הפלסטיק ואז הכנסתי כמות זעירה מאוד של מסיר לק לשניהם חלקים ואז טלטלתי אותם לרגע ושפשפתי את הגדול בכוח למחק כי הכדור לא זז אז עשיתי את זה גם לעט השני וזה עבד.

שמור גם על מסיר לק. שימושי למקרה שיש לך דיו על הידיים. :)שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...