שְׁאֵלָה:
איבדתי את מפתח הארון, איך לפתוח אותו?
Guillermo Vasconcelos
2018-11-29 22:05:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

איבדתי את המפתח לארון ואני צריך לפתוח אותו. אני לא צריך שהמנעול יישאר פעיל לאחר הניתוח, ולכן אני מקבל פתרונות "קיצוניים".

המפתח הוא מסוג זה:

keys

אין לי ניסיון או כלים לנעילה. רעיונות כלשהם?

עריכה: עדיין לא הצלחתי לפתוח אותו. אני מוסיף תמונות של הדלת והמנעול בפועל:

keyhole door with hinges, keyhole, and doorknob

אולי תרצה להגביר את השאלה שלך. אני לא חושב ש"סוזאל "היא התשובה שאתה רוצה, אבל השאלה שצורפת לי" סוזאל ".
@Joshua אני לא הבעלים של מסור ואינני מתכנן לקנות, ולכן זו אינה אפשרות. תודה על ההצעה
אנחנו באמת צריכים תמונה של המנעול והדלת. לא רק המפתח. לא מכיר את האנגלית האמריקאית, אני לא בטוח למה אתה מתכוון ב'ארון '. האם הוא מובנה בקיר או שהוא חופשי?
צירי הדלת מעוצבים כך שהדלת תוסר על ידי פתיחתה ואז הרמתה מהצירים, ולא על ידי הסרת סיכת הציר. תאורת התמונה לא טובה במיוחד, אך המראה עולה בקנה אחד עם מנעול מחוספס גולמי או מנעול מנוף גולמי. האם חור המנעול משתרע לאורך כל הדלת? אם כן, ותוכלו להשיג שקע בקוטר הנכון שישמש כציר המפתח, תוכלו לנסות לשים ציפורן גימור קטנה בצדו (אולי סנטימטר מהקצה), להאריך עד המפתח ילך ואז ...
... מכניסים אותו לעומקים שונים ומסובבים אותו כדי לראות אם אתם חשים מנופים קפיצי קפיצה או ספיגה נוקשה.
החלפת קלפים היא ניסיון ראשון קל. בר מחטט / עורב זו שנייה קלה. מוט חרטום / עורב עלול לגרום לנזק מספיק בכדי לאפשר לך לעקוף את מנגנוני הנעילה בהתאם למרחב שבין הצירים למסגרת. גוש עץ או מטלית עבה בין המסגרת לסרגל אמורים להגן מפני נזקים אם תנסה אפשרות 2
אני לא מניח שזו תמונה ממשית של המפתח החסר שלך, שצילמת בציפייה לבעיה המדויקת הזו, נכון? אם כן, ייתכן שתוכל להמציא תמונה חדשה מהתמונה ...
@GibralterTop - יש די והותר מקום לחתוך את המנעול בעזרת [מיני מסור hax] (https://www.clasohlson.com/medias/sys_master/9618236014622.jpg). מנוף זה פתוח בעזרת גזם עשוי להזיק למסגרת או לדלת.
שתיים עשרה תשובות:
#1
+41
Zeiss Ikon
2018-11-29 22:56:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מעט מאוד ארונות אם בכלל נפתחים פנימה - כלומר הצירים יהיו עם הסיכות בצד הנגיש. פשוט הוצא את הפינים מהצירים, ואת הדלת כולה ניתן לשלוף מהמסגרת (ולהחזיר אותה בקלות לאחר שנפתח, הוחלף או שהמפתח נמצא ושוכפל ).

אם הסיכות מוצצות במקומן, ניתן להשתמש בכלי כמו Dremel כדי לחתוך ראש אחד, כך שניתן להסיר את הסיכה.

חושב מחוץ ל"ארון "... פשוט הסר את הדלת +1
מדוע לדעתכם הצירים יהיו בחוץ כשהוא נפתח כלפי חוץ? בארון שלי יש את מערכות הצירים מבפנים, אבל הדלתות נפתחות כלפי חוץ
@Ferrybig תמונה של הארון בשאלה תעזור. אם הוא משתמש בצירים סטנדרטיים, הם יהיו מבחוץ. (באט, פרפר וכו ') לקנה או ציר סמוי כמובן לא יהיה ציר חיצוני. בהינתן המפתח, זהו ארון ישן יותר (ולכן לא ציר סמוי) שמשאיר את ציר התחת התחתון הנפוץ ביותר, או ציר חבית נדיר יחסית, ולכן כדאי להתערב שהציר במקרה זה הוא חיצוני.
@Ferrybig Zeiss כנראה מניח שכיוון שכך הרוב המכריע של הדלתות עובד. יידרש ציר לא סטנדרטי כדי שדלתות יפתחו בצד הנגדי. משהו כזה בדרך כלל לא היה נעשה עבור משהו כמו ארון.
כעת, לאחר שהתווספה תמונה, ברור שבסוג הצירים המשמשים אין סיכות הניתנות להסרה, אך זו עדיין תשובה שיכולה לעזור למישהו אחר.
אני די בטוח שאוכל להוציא את הפינים מהצירים האלה עם מקבילה של Dremel ופטיש, אבל אחר כך תזדקק לצירים חדשים.
ראיתי כמה דלתות באירופה, שם הסיכות והראשים הם חלק אחיד יחד, כך שהאופציות היחידות הן ניסור הצירים, או דרך הסיכה המוטמעת.
#2
+16
supercat
2018-11-30 02:34:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מנעולי וינטג 'השתמשו בשני מושגים, לפעמים בנפרד ולעתים יחד.

מנעול מחוסם כולל מבנים בתוך המנעול, הנקראים מחלקה, המיועדים להתאים לחריצים המגולפים במפתח. מנעול איכותי מסודר ייבנה כך שהדרך היחידה שמפתח להגיע למנגנון היא שהוא יתגנב סביב מחלקה מסובכת, אך ניתן לפתוח מנעולים רבים יותר זולים בעזרת מפתח שלד, שהוא ריק ריק שמוגש למטה כדי להסיר הכל למעט תחזית פשוטה אחת או שתיים או זוגות השלכה שיפעילו את המנגנון. הדרך להביס מנעול איכותי הוא לבנות מפתח על ידי התחלה בריק מפתח מתאים, מכסה אותו בפיח או חומר דומה, ניסיון לפתוח את המנעול, להזיז את המפתח קדימה ואחורה במקום שהוא חסום, מוציאים אותו בזהירות ומחפשים סימונים בפיח. גזור, תייג או הסר אחרת את חלקי המפתח שבהם סומן הפיח על ידי המחלקה ונסה שוב. או שהמנעול ייפתח, או שיופיעו סימונים חדשים, ששוב צריך להסיר. לעיתים תהליך זה יכול להיות איטי ומייגע, אך בסופו של דבר יש מפתח שמיש שיגדיל מאוד את ערך המנעול לאספן.

למנעולי מנוף יש מנוף אחד או יותר שיש להרים אותו לגובה הנכון כדי לאפשר לנוע של הבריח. לרוב למנעולי מנוף תהיה תחושה שונה ממנעולים סגורים, מכיוון שמנעולים סגורים בדרך כלל יחסמו את המפתח לפני שיש לו סיכוי להפעיל את המנגנון, ואילו מנעולי מנוף יאפשרו למפתח להפעיל את המנגנון אך יחסמו את המנגנון מלנוע אלא אם המנופים מורמים לגובה הנכון. ניתן לבחור מנעולי מנוף רבים בקלות יחסית עם הכלים המתאימים, אך בחירה תדרוש באמצעות זוג כלים, כאשר אחד מהם משמש לנסות להפעיל את המנגנון החסום על ידי המנופים, ואילו הכלי השני משמש לניסיון להרים את מנופים. לעיתים קרובות, בתחילה יהיה מנוף אחד החוסם את הבריח; ברגע שהידית הזו תועבר למצב הנכון (כלומר "סט"), הבריח יוכל לנוע מעט לפני שייחסם על ידי מנוף אחר. אם הבריח נשמר במתח, זה יחזיק את הידית הראשונה במקום בצורה נוחה, בעוד הבורר ממקד את תשומת הלב למנוף הבא שיש לכוון.

המנעולים הטובים ביותר משלבים שתי גישות אלה, הדורשות מורכבות מקשי לחיצה שצריכים להזיז מספר מנופים שונים בו זמנית בכמויות מדויקות יחסית. מנעולים כאלה יקרים הרבה יותר לייצור מאשר עיצובים עכשוויים. למרות שהם עשויים להיות מאובטחים או אפילו יותר מאשר המנעולים האחרונים, האבטחה הנוספת שהם מציעים אינה מספקת כדי להצדיק את עלותם.

לא הייתי מצפה שדלת ארון תהיה עם מנעול איכותי במיוחד. אם המנעול משתמש במחלקה כדי להבחין בין מפתחות נכונים ושגויים, בחירה בכלים גולמיים עשויה להיות קלה. אם היא משתמשת במנופים למטרה זו, האיסוף ידרוש שימוש בו זמנית בשני כלים שנועדו לעבוד יחד. ישנם סרטוני יוטיוב רבים והדרכות אינטרנט שיסבירו כיצד להכין את הכלים הנדרשים. אם אתה יכול למצוא כמה מקשים ישנים שנראים כאילו הם מתאימים, הייתי מציע לנסות אותם ולראות מה קורה. אם המפתח נחסם על ידי משהו במנעול מבלי להפעיל מנגנון, כנראה שיש לך מנעול סגור. אם המפתח מפעיל את המנגנון אך המנגנון עצמו מרגיש חסום, זה כנראה נעילת מנוף.

פיתרון פשוט אם מדובר במנעול סגור בלבד הוא להשתמש במפתח ברגים עם ידית כלשהי לחיבור למינוף סיבובי. מקור: נעול ופתח את דלת הגג בביתי באופן קבוע ככה כשלא היה לי המפתח.
@Suthek: למנעולים פשוטים, בהחלט. המנעולים הסגורים הטובים ביותר יכלו כנראה לעמוד בפני התקפה לא הרסנית אפילו על ידי יריב מצויד היטב למשך שעה ומעלה, גם אם הדבר היחיד שהיה צריך לעשות מפתח היה להעביר כוח כלשהו לנקודה מסוימת, אם נקודה זו יכולה להיות רק הושג באמצעות מפתח של צורה מסוימת מאוד הבנויה מחומר חזק. הבעיה הגדולה במנעולים סגורים לא הייתה שלא ניתן היה לאבטח אותם, אלא שניתן היה לאבטח סוגים אחרים של מנעולים בהרבה יותר זול.
@Suthek: אחד לא ימצא את המנעולים הטובים ביותר בארון, כמובן, אבל אפשר למצוא מנעולים שהסגירה שלהם תחסום כל דרך ישרה בין המסילה למנגנון ההפעלה. שום דבר לא בסדר בניסיון מפתח ברגים אלן כמפתח שלד אם זה נוח לעשות זאת, אבל זה כמעט לא מובטח לעבוד.
#3
+14
SE Strikes Again Unfortunately
2018-11-29 22:10:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עלי להציע לנסות סיבית או מברג שטוח קטן יותר אם ברצונך לשמור אותו. מנסיוני, סוגים אלה של מנעולים נפתחים בקלות רבה, אפילו כמעט ללא מיומנות בנעילה. אחרי הכל, אולי תמצא את המפתח שוב.

אפשרות נוספת יכולה להיות קידוח מרכז המנעול, ובכך יהיה קל מאוד לפתוח את הדלת. זה, כמובן, יהרוס את המנעול לחלוטין, אבל כבר אמרת שזה לא נושא.

הייתי אולי בן 10 וסבתא נהגה לאחסן שוקולדים וחלב מרוכז בארון עם מפתח / מנעול דומה. היה קל לפתוח ולסגור אותו עם מהדק נייר חזק :)
אני לא בטוח שקידוח המרכז יעזור. פשוט תהרוס את המנגנון אבל הבריח עדיין יהיה במקום.
@chaslyfromUK ואז אתה יכול לסובב אותו לרוחב ולנער והבריח יחליק החוצה.
#4
+8
Separatrix
2018-11-30 21:23:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התמונה המקורית של המפתח מעניינת אותי. אתה יכול פשוט לשוטט למנעולן המקומי ולשאול אם יש להם סט מפתחות שעשוי להתאים. יש מספר מצומצם של וריאציות על המקשים הללו וייתכן שתוכל פשוט לקנות אחד מהמדף מכיוון שהמנעול הוא רק מחווה סמלית לקראת אבטחה.

אם אינך מחובר יתר על המידה למנעול, יש את השאלה כמה זה מוצמד היטב. מנעולי ארונות רבים מחוברים קלות לחלק הפנימי של הדלת, ואם אתה מחבר ידית הגון מבחוץ, אתה יכול פשוט לכפות אותה לפתוח. אף על פי שהצירים הם די כבדים, מה שמרמז על מנגנון דלת ומנעול מוצק יותר.

#5
+7
Gary Bak
2018-11-30 02:07:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שיטות מומלצות אחרות להסרת סיכות הציר או בחירת המנעולים הן טובות.

אתה יכול גם לנסות ללחוץ על התפס באמצעות חוט דק אם הדלת נפתחת או כרטיס פלסטיק דק אם הדלת נפתח פנימה. המטרה שלך היא לדכא את התפס כאילו הדלת נסגרת מעצמה.

זה מה שקראו בעבר "ג'ימינג" לדלת, ואז אחר כך בא "לקלף" את המנעול. עובד היטב למנעולים פשוטים המיועדים לדלתות פנים.
זה לא יעבוד מכיוון שהוא בריח, ולא אלה עם קפיץ
@GuillermoVasconcelos - כן ההצעה שלי לא תעבוד אז, הבחירה נראית כמו ההימור הטוב ביותר.
ב- BrE, "ג'ימי" (או "ג'מי") הוא בדרך כלל מוט מוט; זה אפילו לא זהה במעורפל לשימוש בחוט או כרטיס על התפס.
@RogerLipscombe לא יכול לדבר עם היסטוריה ישנה יותר, אבל כשהייתי ילד, ג'ימי היה מה שלימים הפך ל"ג'ים דק "- בעיקר לפתיחת דלתות מכונית כשהמפתח היה נעול בפנים. דק וגמיש. עם זאת, עדיין לא יעבוד על מת.
#6
+5
Stian Yttervik
2018-12-01 06:03:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ובכן, אם לא אכפת לך לנעול את זה שוב, הייתי מוצא את חותך ה- Multimaster הישן והאמין של פיין ופשוט נפתח את המנעול. או אם אתה רוצה את הפתרון העדין השתמש בלהב מסור קטן.

+1 למסור ברזל. הם עולים אגורות ותוכלו בקלות להתאים את הלהב לפער הגדול הזה
#7
+3
dazrite
2018-12-01 10:00:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמש באגרוף ובפטיש. הכניס את האגרוף לאן שהמפתח ילך ... השתמש בפטיש כדי להבריח את מנגנון הנעילה מאחורי הדלת. כמה חבטות טובות ואתה צריך להיות פתוח לרווחה. בושה לפרוץ את זה בכל זאת..אני אנסה קודם את שיטת הסיכה של בובי.

#8
+1
Ellies Dad
2018-12-01 20:57:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם זהו חלון צוהר מעל הדלת? אולי תוכל לקבל גישה באמצעותו.

אני לא מציע לטפס דרך החלון - זה כנראה לא מעשי. אבל אולי אתה יכול לפתוח אותו, ואז עם אפשרות להגיע אליו באמצעות מקל או חגורה, לפתוח את המנעול מבפנים.

אני מניח שלדלת יש תפס מנעול פנימי (ליתר ביטחון) שאולי תוכל לעבור בעזרת מטאטא.

אם תפס כזה 'למטה' ואתה צריך כדי למשוך אותו "למעלה", וו "עין המוברג בקצה המקל עשוי לתת לך את הרכישה הנחוצה לך כדי להרים את התפס. (ייתכן שתצטרך לדפוק את וו העין בזווית של 45 מעלות על המקל.)

כפתור יהיה הרבה יותר קשה לסובב, אבל אולי אתה יכול לחגור כמה חגורות יחד לולאה בקוטר 3-4 'שאתה משתלשל מטה מעל הגג, אולי עם שרף על אחת מהן כדי להפוך אותו ל"דביק ", לולג קצה אחד סביב הכפתור כאילו היה גלגלת, ואז נסה לסובב אותו.

#9
+1
Caius Jard
2018-12-03 23:47:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה דברים לטובתך עם הדלת הזו:

 • זה עץ ישן ויבש, קל לשבירה
 • הצירים אינם מאובטחים במיוחד, ואולי עשויים מתכת יצוקה
 • מסגרת הדלת אינה מהותית

אפשרויות, ללא סדר מסוים:

 • בדוק אם המעוצב מפואר ( ניתן להסיר עץ סביב הלוח המרכזי הגדול; ברוב הדלתות בסגנון זה עץ זה הוא רצועה דקה ממוסמרת לגוף הדלת בצד אחד או משני צידי הדלת, או שהיא פס דקורטיבי המכסה שפה דקה השומרת על הפאנל. הסרת הרצועה מאפשרת להסיר את כל הפאנל המרכזי של הדלת או לחשוף את השפה הדקה שאפשר לשבור אותה בקלות. ראה https://en.wikipedia.org/wiki/Frame_and_panel למידע נוסף על בניית דלתות וכיצד תוכלו להשתמש בפטיש ואיזמל להסרת הדפוס המאבטח את הפאנל המרכזי: enter image description here
 • השתמש במסור ברזל אופקי כדי לנסר לאורך קו המרכזי בציר, חותך את הסיכה ואז משוך את הדלת. התאם צירים חדשים. יתכן שתצטרך לחתוך את המסגרת מעט כשתעבור דרך הציר: enter image description here
 • השתמש ברגים מתכווננת לאחיזת הציר. המפתח צריך לכוון אנכית כשצד המפתח נוגע בדלת. השתמש בצינור שהחליק מעל ידית הברגים למינוף נוסף. התאימו צירים חדשים enter image description here
 • אזמל ריבוע ממסגרת הדלת אליה נכנס בורג הנעילה - ככל הנראה תהיה לוחית שמירה קטנה כדי למנוע ממסגרת העץ להגיע נשפשף על ידי מנגנון הנעילה. הסר מסגרת מספיק כדי לחלץ את כל העניין. הנה לוחית שביתה במסגרת דלת לקבלת מושג למה אני מתכוון: enter image description here
 • מקדחת שרשרת (איטית) או השתמש במטחנת זווית עם דיסק חיתוך מתכתי (מהיר) הבריח המתבצבץ מהמנעול. אם קידוח שרשרת, קדח חורים קטנים במרווחים קרובים ואז חורים גדולים יותר. קידוח חור קטן ישמש כמדריך לחור גדול יותר. קידוח חור גדול יותר החופף לחור הגדול הבא חותך ביעילות את הברגה. טכניקת קידוח שרשרת: enter image description here
 • בדומה לקידוח שרשרת, שימוש במטחנת זווית עם דיסקית חיתוך תשיג תוצאה מהירה מאוד, אך כדאי להזכיר כי מטחנות זווית נחשבות לעיתים קרובות להיות אחד מכלי הכוח המסוכנים ביותר שאדם יכול להחזיק. עובי חיתוך הדיסקים הם בערך 1.5 מ"מ והם יתאימו למרווח בין הדלת למסגרת כדי לבצע עבודה קצרה של חיתוך החלק הבולט של המנעול. הם גם היו עוברים את הצירים תוך שניות ספורות. בהיותם רזים כל כך, דיסקי החיתוך עלולים להתנפץ אם עושים בהם שימוש לרעה ועם 11,000+ סיבובים לדקה יכולים בסופו של דבר להטיל רחוק. אם חיתוך צירים אופקית, היזהר מכך שהדלת תישמט עם חיתוך הציר ותאחז בצידי דיסק החיתוך; אז זה יתנפץ. תני את הדלת מתחת לפטיש טריז בין הרצפה לדלת. הסיכון לפגיעות גוף גבוה אם אין לך ניסיון במטחנת זווית; לְהִזָהֵר. מטחנת זווית עם דיסק חיתוך: enter image description here
 • גם הדלת, המסגרת, הצירים או הברגים אינם משמעותיים במיוחד. השימוש בסרגל לחטט בכדי לאלץ את פתיחת הדלת צפוי להצליח. השימוש בבר שטוח יהיה קל יותר מאשר בסרגל עגול טיפוסי. משקוף הדלת ידרוש כמה תיקונים קלים לאחר: enter image description here
#10
  0
chasly - reinstate Monica
2018-12-01 23:41:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. אחת הדרכים היא לחתוך אופקית דרך כל ציר בו נמצא החיבור. ואז הדלת תיפתח החוצה בצד הציר (בתנאי שהיא לא מאוד נוקשה וזה בכל מקרה בעיה).

 2. חפש ב- YouTube ותמצא סרטונים רבים שמראים לך כיצד בחר או עקוף סוגים שונים של נעילה.

דוגמה

https://www.youtube.com/watch?v=QiFj3_4ZJcA

 1. קבל הצעת מחיר ממנעולן מוסמך. הם יעשו את זה תוך שניות מבלי לפגוע בשום דבר. זה אולי שווה את הכסף. אחרת אתה יכול לבזבז את זה על תיקון הארון.
#11
  0
Dima Tisnek
2018-12-03 12:03:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פתח את ה צד האחורי של הארון :)

נראה כי הארון מובנה. כדי לפתוח את הגב יהיה צורך לפרוץ את הקיר מחדר אחר.
אה כן, זה מקשה על זה; לא בלתי אפשרי, אבל קשה יותר :)
#12
  0
andrew_reiprich0519
2018-12-22 01:14:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול להכין תבנית של המנעול ואז להגיש מפתח שלד שיתאים למנעול. אם זה לא פותר את הבעיה. אתה רוצה לאתר מידע נוסף על הדלת, ואז לקבוע אם ניתן יהיה להסיר את הדלת מהצירים ואז לפתור את הבעיה באמצעות הנעילה והמפתח במועד מאוחר יותר.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 4.0 עליו הוא מופץ.
Loading...