שְׁאֵלָה:
כיצד להגן על הנעליים מפני ריח רע?
MatthewRock
2015-08-05 02:35:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי נעלי עור (אך גם אחרים מושפעים מכך); בכל פעם שאני לובש אותם לזמן ממושך מספיק (נניח שעה אחת), הגרביים, הנעליים והרגליים שלי מריחים רע. זה גורם לי אי נוחות - למשל לא הייתי להוט ללכת עם מישהו עם נעליים כאלה. ניסיתי להקפיא אותם, אבל הריח חוזר במהירות. יש לי גם דאודורנט נעליים, אבל זה יותר הסוואה - הוא מחליף את הריח הרע בריח כימי חזק.

מה אני יכול לעשות כדי למנוע מהנעליים שלי לפתח ריח רע ולהשאיר אותו מחוץ?

ממש לא פריצה - קנו מבריקים מאמנים (מדרסי פחם) אם יש מקום להכניס אותם לנעליים, אם לא, ריסס ריח אוכל ריסס לתוך הנעליים ממש לפני שאתם שמים אותם, כפות רגליים נקיות, מרוססות באנטי זיעה קניינית (לא ' לא צריך להיות רגל אחת, כל אחד יעשה זאת), גרביים נקיים מעל, רצוי כותנה.
Dupe http://lifehacks.stackexchange.com/questions/2400/how-can-i-get-rid-of-my-sneakers-stench
אני חושב שזה צריך להיות מטורף להיפך, לזה יש יותר צפיות, הצבעות ועוד תשובות.
@giorgio79 כל נעלי הספורט הן נעליים, אך לא כל הנעליים הן נעלי התעמלות. אני גם מבקש הגנה, לא רק הסרת סירחון. השאלה שלי כללית יותר.
שתיים עשרה תשובות:
#1
+9
Cary Bondoc
2015-08-05 05:19:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על מנת לענות על שאלתך הדבר הראשון שאנו צריכים הוא לשקול מה גורם לנעליים שלך לריח רע.

בהתבסס על קישור זה קובע:

ריח נעליים נגרם למעשה על ידי הרגליים, כלומר החיידקים החיים על עור האדם. חיידקים אלה בזיעה המיוצרים על ידי בני אדם הם חלק ממנגנון הקירור של הגוף.

אם אתה נמצא במדינה טרופית או חמה אז זה יעלה על דעתך רוב הזמן, במיוחד אם אתה עושה פעילות גופנית רבה (למשל פעילות גופנית, ריצה וכו '). אם זה המקרה שלך, אתה יכול לעשות זאת

מריחת אנטיבקטריאליות על כפות הרגליים לפני שאתה לובש זוג נעליים יכולה גם לעזור להרוג את החיידקים שנמצאים על הרגליים. זו אפשרות לבעלי ריח רע בכף הרגל במיוחד או לסוודרים כבדים.

אז השאלה עכשיו היא באילו אנטיבקטריאליות אוכל להשתמש, נכון?

התשובה לכך היא GARLIC!

enter image description here

בהתבסס על מאמר זה אתה יכול משפשף אותו ברגלך

קרמים ופתרונות של אג'ואן אינם זמינים מסחרית. אבל כמה מומחים ממליצים פשוט להוסיף כמה שיני שום כתושות דק לאמבט כף הרגל ולהשרות את כף הרגל הנגועה למשך 30 דקות, או לטחון כמה שיני שום, לערבב את השום הטחון עם שמן זית, ואז להשתמש בכדור צמר גפן כדי למרוח מעט של הפתרון על האזור הפגוע.

תודה! עם זאת, זה עובד בעיקר כהגנה. מה אוכל לעשות אם הנעליים שלי כבר מריחות רע?
@MatthewRock, כן אתה צודק. אני אחשוב על זה. :)
האם אני היחיד שמוצא את הרעיון להיפטר מריח עם * שום * איכשהו נגד פרודוקטיבי? אם אתה רק רוצה להתמקד באנטיבקטריאליות, יש אין ספור חומרים אנטיבקטריאליים פחות ריחניים מאשר שום. מי חמצן או אלכוהול משפשף למשל; יש את אותם חומרי ניקוי ללא שטיפה שאתה משתמש על הידיים ...
ההערה על טחינת שום עם שמן זית גורמת לי לחשוב שזו אולי רק בדיחה; רק הכנת רוטב לסלט, ולא מפיח ריח.
@MatthewRock אבק את החלק הפנימי של הנעליים שלך עם סודה לשתיה לאחר שתוריד אותם אמור לעזור להפחית את הריח הנוכחי. כמו כן, אתה יכול לאבק אותם עם BS לפני שאתה שם אותם שעליהם מצאתי להפחית את הריח בזמן שאתה לובש את הנעליים, רק תדע שה- BS יייבש את הרגליים שלך וזה לא משהו שאני ממליץ לעשות מדי יום, אבל אולי כל יום אחר או אז צריך להיות בסדר
השתמש באבקת כף הרגל ו / או תרסיס לטיפול בכף הרגל של הספורטאי - הוא יעיל כנגד הרבה מיקרואורגניזמים הפורחים ברגליים, ולא רק בכף הרגל עצמה.
@MatthewRock בהתבסס על התגובה שלך `תודה! עם זאת, זה עובד בעיקר כהגנה. מה אני יכול לעשות אם הנעליים שלי כבר מריחות רע? 'פשוט הבנתי שכותרת השאלה שלך היא כולה' איך להגן 'אולי כדאי שתשנה את זה אם אתה לא מחשיב את זה כתשובה?
ברצינות 30 דקות?
#2
+5
Julia
2015-08-06 00:44:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנחתי את נעלי בשמש כשהן מריחות רע. זה עובד היטב כדי למנוע ריח.

הסיבה היא שעל ידי שמירה על נעליים יבשות, אתה מונע צמיחת חיידקים הגורמת לריח.

אם אתה גר במקום שלא מקבל הרבה שמש, אתה יכול להתייבש אותם ליד תנור חימום.

אזהרה: הכנסת הנעליים לשמש עשויה להשפיע על הצבעים, אך מכיוון שהנעליים שלך מעור, אני כמעט לא מאמין שזו תהיה בעיה.

תודה על ההצעה, אך האם יהיה לך אכפת לפרט? איך זה עוזר? למה? מה הסיבה והתמיכה שעומדים מאחורי פתרון זה? אני רק מזכיר זאת מכיוון שפתרונות אנקדוטליים כאלה ללא תמיכה אינם באמת נחשבים "תשובה" בהקשר של אתר זה. עיין בתשובות אחרות באתר זה. אם תרצה להוסיף מידע כלשהו על מה שהפתרון שלך עושה באופן ספציפי, אני בטוח שהוא יתקבל טוב יותר על ידי האנשים באתר זה. תודה.
@RobertCartaino האם זה טוב יותר?
#3
+2
user3610360
2015-08-07 00:32:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עברתי לפני כמה שנים לגרבי צמר - בעיקר מרינו - ועכשיו יש לי מעט מאוד בעיה עם ריח נעליים / רגליים. צמר הוא באופן טבעי מיקרוביאלי ומרינו מאוד נוח.

אני לא חושב שזה יפתור מסריח נעליים קיים אבל טריק של סבתות זקנות הוא להשרות אותם במיץ עגבניות למשך כמה ימים. ברור שזה יכול להשפיע במידה מסוימת על צבע הנעליים אבל זה עבד מצוין על תיק עיזים שבבעלותי.

ללבוש גרביים מצמר לא מפסיק להריח את כפות הרגליים, הן פשוט מריחות צמר חם, אבל זה דווקא די נחמד.
#4
+2
Jimmy Hoffa
2015-08-10 06:08:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שים סדין מייבש בכל נעל בכל יום כשאתה לובש אותם. הם נועדו לניקוי חומרי בד; כמו שהגרביים והנעליים שלך עשויים.

אם הם כבר מריחים, העבר אותם דרך מכונת הכביסה והמייבש בדיוק כמו שהיית עושה אם הם יתבאסו בביצה (או בכל דרך ניקוי שתשתמש לנעליים שלך, אני חושב שיש אנשים שמשתמשים במכונת כביסה).

סדין מייבש / מרכך כביסה / איך שלא תקרא לזה, אתה יודע להתכרבל הדוב האיקוני מנסה למכור את הדברים האלה: Dryer Sheets

מהו סדין מייבש?
@holroy נערך עם הבהרה
#5
+2
Kevin_Kinsey
2015-08-11 03:00:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי סקפטי לגבי השימוש בתמיסת כסף קולואידית לשם כך, אך מצאתי בניסוי אישי שזה עובד די טוב לריחות חיידקים.

  1. קבל תמיסת כסף קולואידית מ חנות מזון בריאות / תרופות טבעיות. במידת האפשר, עדיף וחסכוני יותר להכין בעצמך, אך תזדקק לציוד מיוחד (לא מדי יקר).

  2. שים אותו בבקבוק ריסוס ומרסס את החלק הפנימי של הנעל. עובד גם על כפות רגליים, בית השחי ואזורים מסריחים אחרים.

  3. יהיה עליך להגיש בקשה מפעם לפעם, אולי מדי יום.

אני יכול להוסיף שאמצא את זה עדיף על שום; זה] טבעי, ב] חסר ריח ו- c] כמעט מיידי (עיין בהשריה של 30 דקות בתמיסת שום).
#6
+2
giorgio79
2015-08-22 14:51:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמש באבקת תינוקות! זה ישמור על הנעליים יבשות וימנע מגידול חיידקים וכן יספק דאודורנט נחמד. כמה מחברי לכדורסל השתמשו בו.

#7
+1
user1171780
2015-08-22 15:47:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למרות שאמרת שעשית את זה, כל יומיים, שים אותם בשקית רוכסן גדולה ומכניסים למקפיא. הבעיה ברוב הפתרונות היא שאתה מסיים את הריח המשתלב בריח כף הרגל ויוצר ריח גרוע יותר. הקפאה תהרוג את החיידקים וריחה במשך כמה ימים עד שתצטרכו לעשות זאת שוב. פשוט להפוך את זה לשגרה. זה אפילו מרענן בקיץ להעביר אותם להקפאה והם מתחממים מספיק מהר. עובד כמו קסם, במיוחד על סנדלים מריחים מגעילים.

#8
  0
arieljannai
2015-08-06 16:16:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מישהו אמר לי פעם לשים שקית תה בכל נעל שיש לה ריח רע, ולהשאיר אותה ככה כמה ימים אולי. אני לא יודע למה, אבל זה עוזר להסיר את הריח, וגם למנוע אותו מעט (פשוט שימו את אותה שקית תה שוב אחרי שתיקחו את הנעליים, ושמרו אותם עם שקית התה בפנים בזמן שלא נועלו אותם). / p>

וכמובן שאתה יכול לשים טלק (אבקת תינוק) בנעליך לפני שאתה לובש אותם, וזה עוזר לספיגת הזיעה והריח.

#9
  0
meda
2015-08-06 19:33:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הייתי אומר שתמיד צריך ללבוש גרביים נקיות.

אל תלבש את אותם גרביים פעמיים, תמיד נקי.

חשוב גם לשמור על נעליים יבשות.

אני אף פעם לא לובש גרביים פעמיים. עם זאת, לפעמים אני צריך להישאר בנעליים אחת כל היום (8-10 שעות), לפעמים בטמפרטורה גבוהה - זה מושלם עבור חיידקים להתפתח, וריח רע יגיע. אני שואל כיצד אוכל למנוע מהם לגדול למספר גדול. כמו כן, בנעליים מסריחות כבר גרביים נקיים לא יעשו זאת.
@MatthewRock: אם אתה באמת חייב ללבוש זוג נעליים אחד למשך 8-10 שעות, שקול לעשות שלושה דברים. ❧ 1) יש למרוח נגד הזעת יתר בבית השחי על כפות הרגליים, רצוי שתים עשרה שעות לפני שאתה יוצא. אם התרופה נגד הזעה מגרה את העור, התייעץ עם רוקח ושאל מה לעשות. ❧ 2) ייתכן שתרצה להחליף את הגרביים פעם או פעמיים במהלך היום. ❧ 3) אם אפשר, לבש סנדלים. (אם אתה עובד במפעל, תזדקק לזוג סנדלי בטיחות עם פלדה שאושרו על ידי השלטון המקומי שלך.) זה יעזור במניעת מחלות מסוימות, כמו למשל רגל של אתלט.
#10
  0
RedSonja
2015-08-12 12:29:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא ממש פריצה, אבל אם יש לך שני זוגות נעליים זהות וללבוש אותם בימים חלופיים הם יכולים להתייבש ביסודיות. פעם זו הייתה בעיה בכמה נעלי עור שנקראו "טבע טרק" בשנות ה -70.

אם אתה במשרד שמור שם סנדלים ותוריד את הנעליים. אתה יכול לשים אותם על אדן החלון אם הם מפריעים לך, או מול מכונת ההנשמה עד שהם יבשים.

במזג אוויר חם ללבוש סנדלים בכל מקרה, ללא גרביים. אתה יכול להשיג סנדלי הייטק שאינך צריך להתבייש בהם.

#11
  0
reeeky2001
2015-08-13 01:56:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הצעה זו תלויה בסוג הבטנה בנעל ובחומר הבלעדי. יש לי מגפי עור ונעלי סירה, שיש בהם ספינות בד וסוליות בד. כפות הרגליים שלי מסריחות לי ממש רע, אז כשהנעליים מתחילות להסריח אני מרסס בהן אמוניה ונותן לה להתייבש. אם הם באמת מסריחים, אני מרסס בהם אמוניה ואז מכניס את הנעליים והפחם לשקית מכולת מפלסטיק וקושר אותה היטב, אבל עם מספיק דליפת אוויר כדי לאפשר לאמוניה להתייבש.

מאמץ תעלה אחרון זה לרסס עם אמוניה, לאחר מכן מתייבש להניח בהם סודה לשתייה למספר ימים, לנער אותה החוצה, לרסס עוד אמוניה ואז להניח בשקית הנ"ל עם הפחם.

זה עבד בשבילי , אך אחרים עשויים להיות נמרצים לריסוס אמוניה ליד עור, אולם אני תמיד שומר את נעלי העור שלי משומנות כדי שהאמוניה לא תייבש אותן.

#12
  0
Joachim
2020-01-24 04:01:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • בנוסף לתשובות הקיימות, אתה יכול להשאיר את הנעליים שלך בן לילה מלאות בקליפות תפוז . ניחוח הלימון ינטרל את הריח הרע.

  • לייבוש הנעליים במהלך הלילה (לאחר שלבשתם זמן רב, או בגשם למשל), מועיל ל למלא אותם בעמודי עיתון מקומטים באופן רופף . הנייר יספוג את כל הלחות, ובבוקר תוכלו פשוט להוציא את הנייר הלח.
    זה יקטין את קצב התחלת הריח של הנעליים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...