שְׁאֵלָה:
כיצד עלי לאחסן דבק סופר בכדי למנוע התייבשותו?
jamesdlin
2015-01-31 14:55:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה שבכל פעם שאני פותח צינור של דבק סופר / Krazy / cyanoacrylate, אני מוציא ממנו שימוש אחד, ובפעם הבאה שאני הולך להשתמש בו חודשים אחר כך, הזרבובית נסתמת בדבק יבש (או גרוע מכך) , כל הצינור התקשה. החזרתי אותו לתוך המכל האטום שלו, אבל נראה שזה לא משנה.

מהי הדרך הטובה ביותר לאחסן דבק סופר כדי להגדיל את אורך חייו בצינור? האם זה חשוב אם אני מאחסן את זרבובית הצינור כלפי מטה, את הזרבובית למעלה או את הזרבובית לרוחב? האם עלי לתת לה לשבת עם הסיכה או לא? (אני מניח שלא, או לפחות לא עד הסוף; אחרת אם הדבק יתייבש סביב סיכה, הסיכה לא תהיה ארוכה מספיק כדי לנקב את הדבק המיובש סביבו.) האם עלי להדביק משהו על קצה הצינור כדי לנסות לאטום אותו?

חָמֵשׁ תשובות:
#1
+27
Takkat
2015-01-31 18:03:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הרכיב "דבק סופר" עשוי הוא ציאנואקרילט המתמכר בנוכחות מים. זה למעשה ההפך מייבוש. הלחות של האוויר כבר מביאה כמות מספקת של מים כדי שצינו-אקרילט יתפלמר.

לכן המקום הטוב ביותר לאחסון הוא מקום יבש עד יבש מאוד:

  • זה יכול להיות מקרר או אפילו מקפיא. כדי למנוע עיבוי בהוצאתו מהמקרר או מהמקפיא (הקפאה תעכב או אפילו תפסיק פילמור) עלינו לארוז אותו בכלי אטום, מעטפה או שקית אטומה ולתת לו להגיע לטמפרטורת החדר לפני שנפתח את האריזה.

  • כדי לייבש עוד יותר את סביבת הסטראג 'אנו יכולים להוסיף שקית סיליקט או מלח למיכל האחסון (למשל מארז היצרן של מכשיר אלקטרוני).

  • אפשרות נוספת למניעת לחות להיכנס לחבילה שנפתחה היא אחסון בשקית אטומה בוואקום (כפי שהיא עשויה לשמש לאריזת מזון).

  • מתי שימוש ולפני הסגירה אנו עשויים גם להקפיד לא לתת לחות או אוויר להיכנס לצינור כדי למנוע פילמור בשקע (הגיבו על ידי משתמש 2619).

הערת בטיחות

ציאנואקרילט מזיק מאוד בבליעה. בעת שמירה במקרר או במקפיא הרחיקו אותו מהאוכל , השתמשו בקופסה נוספת, והכי חשוב דאגו שילדיכם יתרחקו מהמקרר.

אם זה כל כך רעיל, האם זה אומר שאסור להשתמש בזה לאיטום חתכים על העור? (עריכה: לא משנה, אני רואה שבדף הוויקיפדיה יש קטעי "פציעות עור" ו"רעילות ").
בהתחשב בכך שהאוויר לח, זה כנראה כדור מס '4 טוב לסחוט את עודפי האוויר מתוך צינור לפני סגירתו.
@BobStein-VisiBone: נקודה טובה - כללתי את זה :)
זו בהחלט תשובה שלמה מאוד ואני נותן לך את ה- +1 אבל זה נראה מוגזם. אני לא רוצה לדאוג לארוז * ולאגרוף את הדבק שלי עם סיליקה ג'ל ובמקפיא * ואז * צריך לתת לו להפשיר לפני שאוכל להשתמש בו. אני פשוט סוחט את כל האוויר שאני יכול - עד שהוא כמעט יוצא בקצה - ואז שם את המכסה חזק. זה מה שמציע דבק גורילה וזה תמיד עבד למטרותיי.
#2
+7
Andrew Martin
2015-02-03 04:51:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדרך הפשוטה ביותר לאחסן אותה היא שימוש בצנצנת בורג (כמו צנצנת ריבה או ג'לי) ובקצת סיליקה ג'ל. זה החפצים המזוודות שמגיעים עם אלקטרוניקה וכן הלאה. נועד לשאוב את כל הלחות מהאוויר.

אני שומר בדרך זו על דבקי הסופר שלי לצורך דוגמנות.

מקווה שזה יעזור לך.

#3
+5
Melanie
2016-06-08 14:41:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היה לי מזל טוב כשהנחתי ג'לי נפט (וזלין) על סיכה או מסמר ותקעתי את זה בבקבוק לפני ששמתי את המכסה או יצרתי טבעת זהה בקצה המיכל. ג'לי נפט מבוסס על שמן ושמן ומים אינם מתערבבים. הג'לי יוצר חותם השומר על אוויר עמוס לחות שלא לחלחל ולהקשות את הדבק בזרבובית. קניית דבק סופר בצינורות זעירים יכולה לעזור גם. נראה שהצינורות הזעירים לא מאפשרים להכניס אוויר רב ותוכלו פשוט להשתמש במה שאתם צריכים.

או, זה נשמע רעיון טוב! אצטרך לנסות את זה.
#4
+5
Dr. A. B. Einbinder
2017-03-20 03:20:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כיום אני עוסק ברפואה, אולם לפני שהפכתי לרופא עבדתי כמנהל מכירות של ייצור רפואי שהשתמש בצינו-אקרילאט לקשירת רקמות במקום תפר, בדיוק כמו שנהגו לעשות בשדות הקרב של וייטנאם. אחסנתי ציאנואקרילט מעל 20 שנה במקפיא ועדיין הצלחתי להשתמש בחומר בדיוק כמו שהיה חדש לגמרי. ציאנואקרילאט יקפא ב -80 מעלות צלזיוס, מכיוון שהמים הם הזרז להתקשות של ציאנו-אקרילאט, המקפיא מספק תכולת לחות נמוכה שמבטיחה את שלמות הצינו-אקרילט לפרקי זמן ארוכים. האזהרה היחידה היא לשמור על פתח המתקן נקי מציאנו-אקרילט כדי למנוע סתימה. רוב היצרנים מספקים מכסה עם סיכה המוחדרת לפתח המתקן.

#5
  0
Hobbes
2017-03-20 16:02:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • אחסן את זרבובית הצינור למעלה.
  • אם הזרבובית נסתמת, אתה יכול לקדוח דרך הקריש באמצעות מקדחה אלחוטית עם מקדח קטן. בזמן הקידוח, הקפד לא לדחוס את הצינור.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...