שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל לפתוח או לסגור רוכסן תקוע במהירות?
Takkat
2014-12-10 16:20:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפעמים רוכסן נתקע במצבים די לא נוחים. זה יכול להיות כאשר לובשים מעיל חם בכניסה לחדר חם עוד יותר, או הכי מביך בשירותים ציבוריים.

בשני המקרים אני רוצה שהרוכסן ייפתח או ייסגר מהר ככל האפשר, אך ככל שיותר למשוך את הגרוע יותר נראה שזה הופך להיות. גם במכנסיים או מעילים השליטה הנראית במה שקרה מוגבלת אם בכלל.

האם יש דרך לפתור זאת בבטחה ובמהירות?

ארבע תשובות:
#1
+5
Andrew Williams
2014-12-10 16:40:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מוצא שזו בעיה שכיחה ברוכסני שיניים מתכתיים, ולא כל כך הרבה בפלסטיק. משיכת שתי הצדדים של הרוכסן בחוזקה בקצה הפתוח ושמירה על הרוכסן ככל האפשר בקו ישר בדרך כלל פותרת בעיות דבקות, ייתכן שתצטרך לנענע את הרוכסן מעט מצד לצד כדי לשחרר אותו, אבל אל תמשוך את זה ישירות בכוח מכיוון שאתה עלול לפגוע בשיניים עלול לגרום לבעיות נוספות.

עבור אלו הקשים באמת, אני מוצא גרפיט, עפרון באותו צבע כמו החומר או נר חומר סיכה טוב כדי לשחרר אותם.

אני לא ממליץ לחטט את לסתות כף הרגל. המתכת חלשה בהרבה כאשר היא נדחפת לאחור ולעתים קרובות חסרת כוח מספיק בכדי לשמור על צורה, מה שגורם לרוכסן לא לתפקד כלל.
אני ממליץ להשתמש בתנועת הלוך ושוב לצורך רוכסן כדי להקל על המצב. כך נוכל לפתוח מעיל חם.
#2
+5
Vogel612
2014-12-10 16:26:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עליך ליישר את הרוכסן ולהכניס אותו למתח. ואז הזיז את הקטן לאט לאט כלפי מעלה ונסה שוב מבלי לשחרר את המתח. זה אמור לעשות את הטריק

#3
+2
user19
2014-12-10 16:26:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמש בחומר סיכה על שיני הרוכסן כגון ג'לי נפט או מוט סבון שקוף לתיקונו. אם אתה בבית ושעוות נרות זמינה, כדאי לתקן גם רוכסנים תקועים.

או השתמש בגרפיט מעיפרון כחומר סיכה ...
#4
+2
tanius
2019-01-04 07:08:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ב -90% מהמקרים שלי, הסיבה היא שכבת בד תקוע בתוך לשונית משיכת הרוכסן. קורה כאשר המשיכה עוברת על פיסת בד דקה מהמעיל או דומה תוך כדי תנועה לאורך הרוכסן.

כדי לפתור זאת במהירות וללא צורך להתבונן מקרוב, ביד אחת לכופף את הבד התקוע. מדרך לשונית המשיכה, וביד השנייה למשוך מספיק חזק בלשונית המשיכה של הרוכסן בכדי להזיז אותה.

זה עובד הכי טוב כשמשיכים את לשונית המשיכה לכיוון הסגירה, מכיוון שהפתח שלה באותו צד הוא גדול יותר, מה שמקל על דריסת מעט יותר בד. ולפעמים, יכול להיות בד תקוע הן בצד הפונה לגוף והן בצד החיצוני של הרוכסן.

+1 ... אבל אני לא בטוח למה אתה מתכוון ב"דבק תקוע על * גם * בחלקו הפוך וגם בחיסרון של הרוכסן ". בצד הפתוח לא יכול להיות שמשהו תקוע.
@Lawrence אני דווקא מתכוון מבפנים ומחוץ יחסית לבגדים. נערך לשם הבהירות.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...