שְׁאֵלָה:
דרך יעילה יותר לנקות תקליטור / DVD?
Mooseman
2014-12-16 02:28:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי תקליטור מוסיקה. כשאני מכניס אותו למחשב שלי, אני עובר מסלולים 1-3 בסדר גמור, וחלק דרך 4 לפני שהנגן משליך שגיאה. אני מקבל תגובה זהה במחשב אחר, אז זה חייב להיות הדיסק.

ניסיתי להשתמש במטלית מיקרופייבר כדי לנקות את הדיסק, אך זה לא פתר את הבעיה. אין שריטות גלויות בדיסק.

האם יש משהו יעיל יותר שאוכל להשתמש בו כדי לנקות אותו - מלבד מטלית יבשה - מבלי לפגוע בדיסק?

ארבע תשובות:
#1
+7
Kaz Wolfe
2014-12-16 03:16:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה לא נשמע כמו בעיה של דיסק נקי.

אבל אני סוטה.

ראשית, דיסקים קומפקטיים עשויים בעיקר מפלסטיק. לפיכך, יש להשתמש בנוזלים מתאימים. (מים במקרה זה)

  1. שטפו את פני הדיסק במים. אם הדיסק שמנוני / וכו ', השתמש במים ובסבון זעיר.
  2. נענע את הדיסק לייבוש חלק מהמים.
  3. ייבש את הדיסק בעזרת מטלית מיקרופייבר. עם זאת, ייבש אותו על ידי התחלה מהאמצע והחלפה החוצה. חזור על הפעולה עד לייבוש מלא.
#2
+2
subjectivist
2015-03-05 02:08:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עדיין עלולים להופיע שריטות בדיסק המפיצות את האור. תקליטורים אינם "רעים" כפי שמדיות מגנטיות יעשו, אך הם עלולים להישרט או להיגרף במקום לא מתאים מבלי להיראות. אם איכות ההקלטה קרובה לסף הקריאה, כל שינוי במשטח עלול להפוך אותו לבלתי קריא.

יש בין היתר את טריק הבננות. משפשפים בננה טרייה על גבי התקליטור, מנקים עם החלק הפנימי של קליפת הבננה, ואז שוטפים עם מים וסבון. השעווה שנותרה מאחור עשויה למלא שריטות ולשפר את הקריאה. ככל הנראה כל סוג של שעווה יעבוד, אך אם משתמשים בשעווה עבה, יהיה עליה להבריח אותה על פני השטח. מרוט הוא יצירת חום באמצעות חיכוך. http://www.geeksaresexy.net/2007/08/11/how-to-use-a-banana-to-fix-a-scratched-cd-or-dvd/

נגן CD ישן יותר עשוי לקרוא את הדיסק. לאחר שניסית נגנים רבים במחשבים שונים, ייתכן שתמצא אחד שמנגן אותו.

אפשרות נוספת היא להשיג תוכנה המיוצרת במיוחד לקריאת התקליטור. זה ינסה שוב ושוב ושוב לקרוא את הנקודה הרעה עד שתקווה להצליח.

נסה להכניס את התקליטור למקפיא ואז להכניס לקורא ישירות מהמקפיא. נסה גם לחמם אותו מעט. התקווה היא לשנות את הדינמיקה בדיוק כדי לחזור מעבר לסף הקריאות.

#3
+1
White-N-Nerdy
2016-04-07 00:11:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמשתי בשעוות מכוניות של Turtle Wax בכמה תקליטורים שדילגו עליהם וכו 'וזה עבד בכל פעם. כמובן, אלה היו שריטות או גרוטאות קלות למדי. זה אולי לא עובד על שריטות עמוקות באמת.

השתמש בו באותו אופן כמו במכונית. החל אותו בתנועה מעגלית עדינה בעזרת מטלית רכה לחה. תן לזה להתייבש לאבקה. נגבו עם מטלית כותנה רכה יבשה (למשל חולצה תחתונה).

#4
  0
Fabby
2015-03-04 21:29:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קנה שפופרת של הדבקת Profi (משחת שיניים מקצועית מחורבנת) והקפצה של כ -2 אצבעות על הצד המבריק של התקליטור והחלק בעדינות את המורה ואת האצבע האמצעית בתנועה סביב כי צד זה של התקליטור למשך 5 דקות שלמות.

שטוף את עודף משחת השיניים במי ברז פושרים, נענע עודפי מים וייבש אותם עם מטלית נטולת מוך (ללא מגבות נייר / נייר טואלט, ... מכיוון שהם יחמירו את הבעיה! הכי טוב מיקרו-סיבים) ואז הכניסו אותו לכונן התקליטורים וזה יאפשר לכם להעתיק אותם בפעם האחרונה ... (אל תמשיכו להשתמש בהם; פשוט הכינו עותק או בקשו ממישהו להעתיק אותם עבורכם! )

פשוט זרק אותם לאחר מכן ...שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...