שְׁאֵלָה:
ניקוי מסך מחשב מלוכלך
Shokhet
2014-12-10 05:56:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפעמים מסך המחשב שלי מתלכלך ומאובק, והלכלוך הזה לא יוצא רק מנגב אותו. ( מלבד העובדה שניגוב ידני פשוט יעשה יותר בעיות )

במה אוכל להשתמש לניקוי מסך מחשב, מבלי לנקוט במוצרי ניקיון מיוחדים (יקרים יחסית)?

שמונה תשובות:
#1
+35
Kaz Wolfe
2014-12-10 05:58:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי בסוג המסך.

אם יש לו שכבה מט (נגד הצהרה), קבל מטלית מיקרופייבר. להרטיב את הבד ולנגב את המסך. ייבש אותו עם מטלית נוספת (יבשה).

אם מדובר במסך מגע, פשוט נגב אותו למטה. נוזלים עלולים לגרום ל"נגיעות שווא "ולגרום לבעיות. אם זה ממש רע, השתמש במעט מים על בד מיקרופייבר, או כבה את המכשיר (ממש כבוי, לא נעול) לפני שתבצע את ההוראות למטה לקבלת זכוכית שקופה.

אם מדובר רק בזכוכית שקופה רגילה, השתמש במגבונים לתינוקות או בווינדקס עם מטלית מיקרופייבר.

לעולם אל תשתמש במוצרי נייר אף פעם! בשל היותם קיצוניים משטח מחוספס, הם גורמים לשריטות במסך. הם אולי לא ברורים מדי, אבל הם מצטברים מהר.

fyi, מגבות נייר מגרדות מכיוון שהן עשויות בעיקר מסיבי עץ, שוחקים למדי. כנ"ל לגבי מפיות נייר, רקמות וכו '. סיבי כותנה עדיפים על המסך.
רשום כתשובה [פחות מדי האקית] .
#2
+14
Justin
2014-12-14 06:26:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מוצא שמטליות ניקוי משקפיים ישנות עובדות טוב. אם אתה מרכיב משקפיים, כנראה שיש לך כמה כאלה (אם לא אתה צריך לשמור אותם; הם שימושיים). זה כנראה דומה מאוד לבד מיקרופייבר. הבנתי שמכיוון שהם נועדו לנקות משקפיים מבלי לגרד אותם, הם יכולים לנקות מסכי מחשב מבלי לגרד אותם.

אלה הצעדים שאני מבצע:

  1. ודא המחשב כבוי 1
  2. בדוק אם יש אבק על המסך. אם יש, נשף כמה שיותר 2 .
  3. נגב את המסך בעדינות, הימנע מתנועות מעגליות 3 . בנקודות מלוכלכות במיוחד, נשום על המסך כדי לגרום לו להיות ערפילי מעט 2 ואז מחק את זה.

1: אולי לא יהיה צורך, אבל במסך מגע, זה נמנע מלחיצות מסך אקראיות. כמו כן, זה עשוי להפחית את הסיכון להתחשמלות (שלדעתי זה סיכון די קטן) sup>
2: אני עושה את זה עם המשקפיים שלי כל הזמן, אז בעצם אני מעתיק את התהליך עם מסך המחשב שלי
3: נתקלתי בכמה מקומות שממליצים להימנע מתנועות מעגליות. אתה לא צריך ללטף את המסך שלך אלא לנגב אותו בעדינות. How-To Geek

מטליות ניקוי משקפיים נשמעות כאילו הן נהדרות לנקות מסכי מחשב; שיחה טובה :)
אני לא רואה שום סיבה שהמחשב יהיה כבוי - כמו שאמרת. התנועות המעגליות נדרשות רק למשקפיים בשל גודלן.
#3
+3
Mooseman
2014-12-10 05:57:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מגבונים לתינוקות הם אפשרות טובה אחת.

בדרך כלל אני משתמש במגבת נייר או בבד רך (מיקרופייבר זה טוב) שמרוסס קלות עם Windex או מנקה זכוכית אחר. (אם מדובר במסך מגע, דאגו לייבש אותו במגבת נייר אחרת או בצד השני של הבד)

#4
+3
Shel West
2014-12-27 01:17:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לעולם אל תשתמש בשום דבר רטוב, לעולם, על מסך שטוח (סוג LCD, כל סוג של מסך מחשב נוכחי או חדש). מה שאתה באמת צריך לשאול את עצמך הוא: מה זה הלכלוך הזה ואיך זה התנהל כאן? אוכל ושתייה באמת צריכים להיות רחוק מהמחשב והמסך (אמר מנהל ה- IT). בינתיים בואו נתמודד עם המסך המלוכלך שלך.

IMHO, הסוד לנקות את המסך כראוי, מבלי להפוך אותו לפסים ולכלוכים יותר, הוא המברשת רחבת הבסיס ופחית האוויר. הוספת לחות רק מוסיפה בעיות, כמו לרדוף אחרי פסים סביב החלונות בבית עם בקבוק ווינדקס והמגבון שבחרתם. הימנע מכך על ידי שלא להתחיל. השתמש במברשת באופן קבוע עם פחית אוויר דחוס כדי להשיג את האבק ולשמור על התז של הסודה שלך. דאג לאכול רחוק מהמסך שלך כדי למזער אהבות אחרות שמבקרות בתצוגה שלך. (התעלם מריסוס הפתרונות למטה, התמקד במברשת וציין את האורך - בסיס רחב פירושו לחץ טוב, לא מברשת צבע אלא כלי גירוד / הברשה יעיל לחתיכות שמנמנות מכל מה שיש שם) Belkin LCD cleaning kit
( לחץ לתמונה גדולה יותר )

#5
+2
Tim
2014-12-11 23:27:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תלוי כמה הוא מלוכלך, אני משתמש בגרב ישנה.

אני מוצא שהסטטי שנוצר על ידי הגרב הוא טוב מאוד להרים את האבק מהמסכים. אני שומר אחד על השולחן שלי כל הזמן.

לפעמים אני משתמש בגרביים. אבל אם זה באמת מייצר חשמל סטטי אולי קיים סיכון לפגיעה בכמה פיקסלים. לא חשבתי על זה קודם ומעולם לא הייתה לי בעיה.
פיקסלים LCD רגילים אינם יכולים להיפגע מסטטי כזה - אפילו לא יחדור לזכוכית.
מסכי מגע קיבוליים (סמארטפון, טאבלט וכו ') הם עם זאת עניין אחר.
השתמשתי פעם אחת בגרב ישנה, ​​ואחרי זה המעקב היה עקב "רוח רפאים" לנצח. (אין לי מושג למה זה קרה, אבל זה היה צג מחורבן מאוד, בוודאות)
ניסית לבטל את זה?
#6
+2
Jason Hutchinson
2014-12-26 20:52:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מרבית מוצרי הניקוי קשים מדי עבור צגים. חומרי ניקוי רבים מכילים כימיקלים כגון חומץ (שהוא חומצה קלה) ואלכוהול. יש להימנע מאלה לחלוטין מכיוון שהם יפגעו במסכים מודרניים והם למעשה יכולים להסיר את הציפוי נגד סנוור.

הדרך הטובה ביותר לנקות צג היא להשתמש במגבונים לניקוי משקפיים. הם יסירו את האבק ואת השאריות הדביקות שנותרו כתוצאה מקפה שנשפך, סודה וכו '. המגבונים האלה דומים מאוד למגבונים לתינוק, אך אין בהם שום בשמים שיגרמו לצג שלך להריח כמו תחתית של תינוק. הם גם לא ישאירו שאריות על המסך כשהם מתייבשים. הם מיועדים למשקפי ראייה, כך שהם לא ישאירו שריטות או יסירו את הציפוי נגד סנוור. הם די זולים ויש להם יתרון נוסף בכך שהם לא מקדמים הצטברות אבק. אני משתמש בהם בצגים שלי, והם כמעט תמיד נטולי אבק.

אם אין לך גישה למגבונים לניקוי, אתה יכול להשתמש בבד כותנה רטוב. וודאו כי מדובר ב 100% כותנה מכיוון שסיבים סינטטיים יכולים לשרוט את המסך. נגב את המסך בעדינות עם המטלית עד שהוא נקי, והשתמש במטלית נקייה / יבשה אחרת כדי לייבש אותה כך שלא תשאיר כתמי מים. אתה יכול לנסות להשתמש במים מזוקקים במקום במי ברז. אין בו מינרלים מומסים כמו מי ברז ולא ישאיר סרט או כתמי מים על המסך.

#7
+2
holroy
2015-03-19 16:15:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ללא בד מיקרופייבר, ללא מטלית לניקוי זכוכית! ובד הכותנה רק נמרח / מפיץ אותה. עכשיו מה לעשות?

במאמץ קטן להכיל שאלה המסומנת ככפולות, כאשר חלות המגבלות הנ"ל, הנה כמה אפשרויות נוספות לניקוי כוס משטח:

  • קודם כל, אם המגבלות אינן חלות עליך אז סביר להניח שעדיף לך להשתמש בבד המיקרופייבר או במטלית ניקוי הזכוכית!
  • כדי לעזור לנקות את המשטח באמצעות מטלית כותנה (למיניהן), ולא רק למרוח הכל, אתה יכול לנסות להשתמש בכמות קטנה של נוזל כלים, או אולי תמיסת חומץ מדוללת

הקפד תמיד על מריחת נוזל כלשהו על רכיבים חשמליים, כמו מסכי מגע או מסכי LCD. כמו כן אל תשתמש בכוח יתר בעת שפשוף מכשירים אלה.

#8
  0
user19499
2017-03-18 04:51:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדרך הטבעית לנקות מסכים

לוז מכשפה משמש באופן מסורתי כקוסמטיקה. עם זאת, זה כנראה פתרון הניקוי הטבעי ביותר אך היעיל והזמין ביותר למסכים קודרים. מים לא עובדים, וסבון יכול להיות קשה לשימוש (דורש שטיפה). מוצרי ניקוי כימיים הם יקרים ולרוב גם רעילים. לוז מכשפה הוא כל כך פשוט. זרוק כמה טיפות וללטש אותו עם מטלית.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...