שְׁאֵלָה:
דרך מהירה להפשיר אוכל?
felixphew
2014-12-10 04:29:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אוכל קפוא מאוד נוח, אך הפשרה יכולה להיות כאב בצוואר. בדרך כלל (במיוחד עבור פריטים קטנים) יכולתי להפשיר אוכל קפוא בקלות בעזרת מיקרוגל, אבל אין לי ! פשוט השארתו על הספסל עובדת, אך היא איטית ואולי לא בטוחה (התהליך האיטי יכול לעודד צמיחת חיידקים). אין ספק שיש דרך טובה יותר.

האם מישהו מכיר דרכים קלות ומהירות להפשרת מזון קפוא (או כל דבר אחר, לצורך העניין) בקלות?

מה דעתך על מיקרוגל?
@Dawnkeeper, בהחלט שווה אזכור, אולם אתה יכול לבשל את האוכל מבחוץ אם אתה לא נזהר.
במיקרוגל של @felixphew יש אפילו את הגדרת ההפשרה (מעולם לא ראיתי אחד בלעדיו). זמן ההפשרה ניתן למעשה על ידי מוליכות תרמית של המזון, אלא אם כן מדובר במכשיר היי-טק.
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+13
felixphew
2014-12-10 04:29:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שיטה אחת שעובדת ממש טוב לדברים שטוחים (כמו סטייקים) היא להניח אותם על מחבת או מגש אפייה, לא מחומם . המתכת מוליכה חום למזון ממש מהר. זה אמור לעבוד גם עבור חפצים שטוחים אחרים.

זה עובד אפילו טוב יותר כאשר לאובייקט יש הרבה שטח להוביל חום למזון הקפוא. צריך להיות פוסט בפיזיקה שמסביר כיצד אלה עובדים.
ברגע שהמחבת או המגש יתקררו, תוכלו לכבות אותו בעזרת מחבת או מגש חדשים לטמפרטורת החדר.
#2
+7
user100
2014-12-11 08:17:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני ממלא את כיור המטבח במים חמים מאוד ומניח שם את חבילת הפלסטיק של כל מה שקפוא. אריזות של חלקי עוף קפואים מפשירות בכ- 15 דקות ופילות סלמון בודדות בתוך כ- 5 דקות.

אני תמיד עושה את זה כשאני צריך להפשיר משהו מיד
#3
+5
Shokhet
2014-12-24 11:47:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דבר שאבי עושה כדי להפשיר דברים הוא להשאיר אותם בכיור, מתחת למים זורמים. בעוד שהוא עושה זאת נכון, זה מגיע עם כמה אזהרות מהמרכז הלאומי לשימור מזון ביתי:

הפשרה במים קרים דורשת פחות זמן אבל יותר תשומת לב מאשר הפשרה במקרר. יש להשתמש בזה רק אם המים נשמרים קרים (פחות מ- 70 מעלות צלזיוס) והאוכל יימס תוך פחות משעתיים. המזון חייב להיות באריזה חסינת דליפה או בשקית ניילון. אם השקית דולפת, ניתן להכניס למזון חיידקים מהאוויר או מהסביבה. כמו כן, רקמת בשר יכולה גם לספוג מים כמו ספוג, וכתוצאה מכך תוצר מימי. כחלופה למים זורמים ללא הרף, שקית המזון יכולה להיות שקועה במי ברז קרים, ולהחליף את המים כל 30 דקות כאשר המזון ממשיך להפשיר.

ראה גם את גיליון עובדות של USDA על הפשרה.

.... אם כי, על פי wikiHow, השיטה המהירה והקלה ביותר להפשרת בשר היא באמצעות מיקרוגל; אף על פי שכבר הוצאת את זה בחוסר שלך. נראה כי מים זורמים הם ה אלטרנטיבה המהירה ביותר למיקרוגל , אך הם דורשים קצת יותר תשומת לב. :)

#4
+3
J. Musser
2014-12-10 04:33:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לרוב גלי המיקרוגל יש הגדרת הפשרה להפשרת מזון מבלי לחמם אותו. ניתן להשתמש בזה אפילו לריכוך מעט גלידת חמאה נוקשה.

רק חשבתי להוסיף: מיקרוגל גם מחמם מבחוץ פנימה, הם לא חודרים קסם לאוכל. ראה גם את התגובה שלי ל- @Dawnkeeper לעיל.
קיימת הגדרת הפשרה ברוב המיקרוגל המשמשת לכך.
-1
@Kevin הם אמנם חודרים למזון במידה מוגבלת, אך האזורים החיצוניים עדיין מבשלים (או מפשירים) מהר יותר (בגלל חשיפה גדולה יותר), עד כדי כך שהחוץ יכול להתחיל לבשל עוד מבפנים. גיליתי זאת (ולעניין זה קיבלתי גם את טיפ ההפשרה שלי) מתוך [ספר מצוין על מדעי המזון] (// robertwolke.com/told-his-cook/) מאת בוב וולק.
זה כבר לא עונה על השאלה, לפי העריכה האחרונה (שהפכה את השאלה לנושא). מצטער!
#5
  0
bigbadmouse
2017-12-05 15:20:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

@michaelpri אכן הכנסתי את התשובה השנייה מכיוון שהיא הייתה רלוונטית בשני המקרים, אך נראה שמחקת את שניהם. יכולתי להבין שאתה מוחק את ה אחד או מחליף אותו בקישור. אי אפשר לי להגיב שם.

אני חוזר על תשובתי במקום ה הזה כדי לא להפר את הכללים.

התנור שלי כולל הגדרת הפשרה בו הוא נושף אוויר קריר על האוכל - הוא מפשיר מפרק שלם של בשר בתוך כשעתיים - חתיכת עוף אחת צריכה להיות מהירה למדי להפשרה וגם בטוח למדי. לראות אם יש בתנור שלך? שלי מסומן על ידי סמל של פתית שלג; אולי מעולם לא שמת לב לזה בתנור שלך?שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...