שְׁאֵלָה:
כיצד לייבש את האטם על מכונת הכביסה שלי בין הכביסה?
Dan J
2015-05-24 03:41:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למכונת הכביסה שלי יש אטם גומי עבה בין הדלת לגליל, נראה כאן:

gasket

החלל באותו אטם מתמלא במים במהלך כל שטיפה ולמרות שאנחנו נותנים לו להתייבש באוויר בין הכביסה, הוא מושך עובש. האם יש משהו שאנחנו יכולים לעשות, מלבד דחיסת מגבות שם אחרי כל כביסה, כדי לשמור על החלק הפנימי של האטם הזה נקי ויבש?

ארבע תשובות:
#1
+3
Bamboo
2015-05-25 18:03:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי את אותה מכונת כביסה לטעינה קדמית, עם אטם מסוג זה, במשך 16 שנים; מעולם לא ייבשתי את האטם עם סיום הכביסה, פשוט השארתי אותו כמו שהוא, ולעולם לא הופיע עובש בשום מקום על האטם. מעולם לא ניהלתי תוכנית לניקוי עצמי, רוב מחזורי הכביסה שאני עושה הם לא מחוממים, כלומר במים קרים, עם שטיפה חמה אחת לשבוע או שבועיים עבור פריטים מסוימים, תמיד משתמשים בחומר ניקוי נוזלי ואחריו מרכך בד. מגירת המתקן אמנם עובשת וזקוקה לניקוי, אבל אני לא רואה עובש בשום מקום אחר. אבל, אני אף פעם לא סוגר את הדלת במכונת הכביסה כאשר היא לא בשימוש, היא תמיד שמאלה דחופה, אבל פתוחה מעט, ואולי בגלל זה, אז אם שמרת את שלך סגור, אל תעשה.

יש לנו לחות גבוהה כאן רוב הזמן, אבל לא חום - אם אתה גר במקום חם מאוד ולח, אני מניח שזה עשוי לעודד את הבעיה.

בוודאי, השאר את הדלת פתוחה. כמו כן עליך לאוורר את החדר עד שהוא יבש.
#2
+2
JGTaylor
2015-05-26 20:03:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני אף פעם לא רואה עובש במכונה שלי, אבל זה מסריח לאחר זמן מה אם אני משאיר בו משהו רטוב ביום חם, אז זה יכול להיות גידול עובש שבו אני לא רואה מדי פעם.

מה שאני עושה יום יום שעוזר הכי הרבה זה להוציא את הבגדים מיד ולהשאיר את החלק העליון של המכונה פתוח להתייבש כשאני לא משתמש בו. אבל אם זה פעם מריח רע, אני פשוט זורק כוס חומץ עם הבגדים בפעם הבאה שאכבס. נראה שזה הורג את הריח בסדר. בעבר שמתי גם רבע כוס אקונומיקה במכונה ורצתי רק מחזור שטיפה כדי לנקות אותה. בלי שום בגדים כמובן! אתה יכול לשמור על המכסה פתוח ולתת למכונה למלא מים, להכניס את האקונומיקה ולתת לה להיספג עד לאחר העבודה. ואז סגור את המכסה וסיים את המחזור שהוא יהרוג את כל מה שיש במכונה שלך שהמים יכולים לגעת בהם.

הבעיה הגדולה ביותר עם עובש היא שברגע שתקבל אותה איפשהו, אם נותר לאחר שתנקה לגדול מהר מאוד ברגע שהכל שוב רטוב. קיבלתי עובש בכיור פעם אחת, ונאלצתי להוציא את צינור ה- "P" ולתת לו להתייבש במשך שבוע שלם ולהרכיב אותו בחזרה כי הוא לעולם לא יבוא נקי לגמרי. יתכן שיש לך משהו דומה שקורה עם המכונה שלך? עובש מתחתיו, באזורים אחרים שלא תוכלו לראות וכו '...

#3
+1
DrMoishe Pippik
2015-05-24 09:35:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עבור חלק מכבסים, במקום לייבש את האטם למניעת עובש, מומלץ להשתמש תקופתי ב מחזור ניקוי עצמי.

מאמר ConsumerReports.org כיצד לבצע למנוע הצטברות עובש מסריח במכונות כביסה קדמיות ממליץ על הדברים הבאים:

  • נגב את אטם הדלת והזכוכית לאחר שתסיים.
  • נקה את חומר הניקוי מתקן וכל אביזרים נלווים פעם או פעמיים בחודש.
  • הפעל מכשיר אדים אם חדר הכביסה שלך לח.
  • שמור על דלת הכביסה פתוחה בין עומסים כדי לאפשר לאוויר להסתובב. אם יש לך ילדים קטנים, שמור על דלת חדר הכביסה נעולה.

זה גם מציע לתעד כל בעיה ולפנות ליצרן.

#4
+1
James Thompson
2015-05-26 21:08:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במקום לייבש את האטם כדי לעצור את צמיחת העובש, עדיף לך להרוג את התבנית לפני שיש לה סיכוי לגדול הרבה.

אתה יכול לעשות זאת על ידי הפעלת מחזור ללא כלום במכונה בהגדרת הטמפרטורה החמה ביותר. הוסף כמות קטנה של אקונומיקה כביסה בהתאם להוראות על הבקבוק.

אם אתה עושה זאת פעם בחודש בערך, אתה לא אמור לראות שום עובש צומח במכונה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...