שְׁאֵלָה:
מריטת עוף בלי מכונה
Shokhet
2014-12-11 02:59:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שמשתמע משם המשתמש שלי, אני שוחט (למרות שאני עדיין בהכשרה), ואני הורג תרנגולות.

בעיה אחת שיש לי היא להוריד את הנוצות מהעוף ברגע שהם מתים. אני יודע שיכולתי לקנות או לבנות מכונה שתעשה זאת בשבילי, אבל לקנות מכונה זה יקר, ולבנות מכונה בעצמי יהיה מרגש, אבל ייקח הרבה מאמץ.

שמעתי שיש אנשים שמטביעים את תרנגולותיהם במים חמים (ש נאמר לי מכונה "צרבת"), והנוצות פשוט נושרות מעצמן; עם זאת, אני לא יכול לעשות את זה כי זה יוצר בעיות עם הכשרות (כשרות) של העוף.

אני יכול גם לקלף אותם (וזה מה שיש לי עשיתי עד עכשיו), אבל אני מעדיף שלא בגלל שזה מקשה עליהם לבשל (קל יותר לייבוש וכו ').

מה אני יכול לעשות כדי להסיר נוצות מעוף שנפטר?

דרישות:

  • פחות מאמץ ממריטה ידנית
  • חינם, או זול
  • אינו כרוך ב שימוש במים חמים
  • משאיר את העור על
זו שאלה אמיתית, אבל אני לא בטוח אם מישהו שנמצא בגרסת הביטא הפרטית יוכל לענות: P .... חשבתי שבכל מקרה אנסה.
האם אתה זקוק לנוצות לאחר מכן, או שזה בסדר אם הן נפגעות בתהליך?
@AdamMiller לא אכפת לי אם הם ניזוקו בתהליך; אני לא שומר עליהם ;-)
אתר זה ממליץ על פינצטה למטבח: http: //www.koshereye.com/ask-the-kosher-carnivore/1937-how-to-defeather-a-chicken.html#.VIkHnTHF9EI
אכפת להצביע למטה? .... אני משוחד, אבל אני חושב שזו אחת השאלות האיכותיות ביותר שראיתי עד כה באתר זה.
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+5
Adam Miller
2014-12-11 19:18:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתר זה ממליץ על פינצטה למטבח:

עם החזרתה הביתה אני עוטף את הציפור שלי בזהירות ומייבש אותה עם מגבות נייר. ואז אני מוציא את הפינצטה שלי ואני קוטף. לוקח מספר דקות לעבור מנוצות מכוערות למגולחות.

קיבלתי את התשובה, למרות שעדיין לא ניסיתי אותה, כי זה נשמע הגיוני, וכנראה שהיא "פריצה". ;-) .... כמו כן, אם אותו פוסט בבלוג ניסה להסביר כיצד להכשיר עוף, הם השאירו *** הרבה *** מידע. תודה על התשובה!
התרשמתי שזה יותר מתייחס למריטה תוך כדי שמירה על כשרות. אני לא מומחה בדברים כאלה.
#2
+2
Doresoom
2015-02-14 05:12:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קוטפי העוף האוטומטיים שהפנית אליהם משמשים בדרך כלל יחד עם צריבה. אני לא בטוח עד כמה הם יעבדו בלי לשרוף, אבל הכרתי חבר שהסתדר עם ההגדרה הבאה:

  • Scald (אולי אופציונלי?)
  • השתמש בפלאקר תוצרת בית שנפרץ מקדחה עם כבל, צינור PVC בגודל 4 אינץ ', ו -4 מאצבעות הגומי המשמשות בתוססים האוטומטיים.

הקטיף הביתי הורכב על ידי קידוח 4 חורים ב 90 ° כל אחד סביב ההיקף באורך קצר של PVC בקוטר 4 ". אצבעות הגומי הוכנסו לחורים הללו ליצירת "x". אחר כך הוצמד מכסה לקצה אחד עם בורג שהוחדר דרך המרכז והצמיד את הבריח בקידוח. לאחר מכן ניתן לקשור את המקדחה באמצעות רוכסן לשולחן או לספסל, וניתן לקשור את ההדק למטה בכדי לשמור על פעולתו.

הזהיר, הוא ישלח נוצות שעפות לכל מקום!

אתה יכול לראות גרסה מרוכזת של מה שהוא השתמש בתמונה זו:

enter image description here

( מקור תמונה )

+1 תכננתי, בשלב זה או אחר, לבנות משהו דומה, אבל לשים את האצבעות על חרוט שיסובב בתחתית פח אשפה מפלסטיק, כדי להכיל את הנוצות. לא שקלתי להשתמש במקדחה כף יד; טוב לדעת שזה יעבוד.
#3
+2
RedSonja
2015-02-26 14:30:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גדלתי בחוות עוף, אז אני יודע את זה. היה לנו דוד עם שעווה. אתה נמס הרבה שעווה, מטביע את העוף בתוכו, ואז במים קרים, חוזר על זה כמה פעמים עד שהוא סמיך מספיק, ואז פוצח אותו ווואלה! הנוצות יורדות. ואז אתה ממיס את השעווה הנוצה בסיר אחר, מסנן אותה ומכניס אותה חזרה. עושה בלאגן עצום, והוא איטי למדי, אבל הוא כן מוריד את כל הנוצות במכה אחת.

(אנחנו הילדים אהבנו את זה, העזנו לעצמנו להטיל ידיים.)

אני צריך להוסיף, הייתה לנו אחת ממכונות המריטה עם צינורות הגומי, אבל אחרי כמה אלפי תרנגולות זה נשבר. גם זה עשה בלגן עצום, ולא קיבל את כל הנוצות, אז היית צריך לסיים ביד.
המהיר מכולם היה אמא ​​שלי מריטה ביד. אולי אתה יכול להכניס סבתא חרוצה לעשות את זה בשבילך.
+1, כי זה אמור לעבוד, אבל אני לא יכול למרוח חום לפני השרייה והמלחה של העוף, אז זה לא יעבוד בשבילי :(
#4
+1
Ben Pekua
2015-11-11 21:22:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני גם שוחט. תמיד הורדתי את העור על מנת להימנע מהנושא, אך לאחרונה נאמר לי טריק שצייד שאני מכיר משתמש בו והוא לקרר את הציפור - הורד אותה מתחת ל- 30F. אני מבין שנוצות יורדות בקלות מאוד אז- לא כמו גם צרבת אך העור לא נקרע ...

#5
  0
Menachem
2020-05-31 13:53:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנם מאמרים של מדענים ישראלים שבדקו שימוש במים קרים ומצאו כי מריטה טובה (כלומר ללא קרע העור) הושגה בטמפרטורות מתחת ל -7 מעלות צלזיוס. אתה יכול לקרוא את העיתון כאן.

אני לא יודע אם בתי שחיטה כשרים אימצו את הנוהג הזה, אבל מעניין יהיה לברר.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...