שְׁאֵלָה:
הימנע מתחושת קריאה חולה ברכב נע
salt3g
2016-05-12 19:26:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני סטודנט שמשתמש בתחבורה ציבורית. בדרך כלל אני מבלה שעתיים b> ביום באוטובוס לנסוע לעבודה, ומשתמש בזמן הזה כדי ללמוד או פשוט להירגע בקריאת משהו.

אבל התנועה גורמת לי להרגיש מאוד חולה b>

האם יש טריקים להימנע מלהרגיש חולה b> כשאתם קוראים ברכב נוסע? אני רוצה להמשיך להשתמש בזמן הזה לקריאה.

הערה: לפעמים המחלה היא משהו שלא תוכלו להיפטר ממנו, זה היה המקרה שלי. אז אני פשוט נמנע מקריאה תוך כדי רכב.
גם אני מקבל את זה, אבל שלי לא נורא. אז אני מסוגל לקרוא במשך 10 דקות, לקחת הפסקה ארוכה של כמה דקות ולקרוא שוב.
מסטיק יכול להיות פיתרון זמני וקל
שמונה תשובות:
#1
+14
Stig Tore
2016-05-13 10:58:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ניסית ג'ינג'ר? זה משהו שבעצם עוזר למחלת התנועה שלי.

תוספי ג'ינג'ר או ממתק ג'ינג'ר, שנלקחו 30-60 דקות לפני שהנסיעה היומית יכולה לעשות פלאים. וזה בעצם Mythbusters שנבדקו ואושרו (גודל מדגם קטן, כך YMMV).

עכשיו עשיתי! תודה רבה לך. ניסיתי ללעוס קצת לפני שלקחתי את האוטובוס, קראתי כל הזמן ולא הרגשתי חולה.
#2
+4
Bamboo
2016-05-12 22:23:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לא תוכל להימנע מכך, אני חושש - אצל אנשים רגישים זה נגרם על ידי חוסר התאמה במידע שהמוח מקבל - התנועה גורמת להעברת מסרים מהאוזניים שלך ולקולטנים מסוימים בצוואר למוח שלך שאתה זז, אבל העיניים מעבירות מסר מנוגד, כלומר אתה לא זז. ובאנשים מסוימים זה גורם לבחילה. הדרך היחידה להימנע מכך היא לא לקרוא, ובעצם, הדרך לא להרגיש חולה באוטובוסים, מכוניות ואוטובוסים היא להסתכל תמיד דרך החלון הקדמי, לאן אתה הולך, או דרך החלון האחורי, לאן אתה 'הייתי. גם מבט מהחלונות הצדדיים עלול לגרום לבחילה. למרבה הצער, אני מדבר מניסיון ....

הבחילה הייתה שימושית עוד כאשר אבותינו טיפסו על העצים: חוסר התאמה של מידע חושי (כמו כאן בו האוזן מגלה תנועה והעין רואה משהו אחר) נגרמה לעיתים קרובות על ידי הרעלה כלשהי, למשל. אוכל רע או פירות יער. ובמקרה הזה, להיגמל מהם שוב באמת הגיוני.
@Bamboo נסה ג'ינג'ר, זה עבד עבור OP
@Kiwi, טוב תודה, אבל ניסיתי ג'ינג'ר, סוכר שעורה, רצועות פרק כף היד אקופרסורה וסד צוואר רך לאורך השנים. סד הצוואר עבד הכי טוב, אבל לא משהו שאתה רוצה ללבוש כל הזמן. אני פשוט לא קורא בנסיעות, למעט רכבות שמעולם לא גרמו לי לבעיה זו.
למרות שבמקרה שלי מדובר במחלה קלה בלבד, גיליתי שלפחות הפסקות קצרות מדי פעם עוזרות. היו לי 45 דקות נסיעה באוטובוסים לבית הספר אז אקרא איזה ספר שבדקתי מהספרייה. כל עוד ביליתי 5-20% מזמני להסתכל דרך החלון, מעולם לא חליתי. הצורך להסתכל דרך החלון ללא הרף לא היה דרישה לא לחלות. יכול להיות שזה עזר שקראתי בשביל הכיף ושקעתי בספר, אבל כל עוד לקחתי הפסקות כדי לתת לעיניי לראות את התנועה, מעולם לא חליתי.
#3
+1
fuzzy_onesie
2016-05-12 23:21:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול לקחת גלולות למחלת תנועה אם אתה רוצה להיפטר מההרגשה לחלוטין, אולם אני לא בטוח אם זו תהיה הבחירה הטובה ביותר שלך אם אתה נתקל בבעיה זו מדי יום ביומו.

יש לי גם מחלה בתנועה. בדרך כלל העמידה באוטובוס עוזרת, וודא שאתה לא נוסע באוטובוס על בטן ריקה. טריק נוסף להפחתת המחלה הוא לא להסתכל למטה ולנסות להסתכל על עצמים רחוקים יותר כמו בניינים וגבעות ולא מדרכות. אל תנסה למקד את תשומת לבך בכל דבר שנמצא בתוך האוטובוס, אתה צריך להביט מהחלון. הימנע מישיבה בחלק האחורי של האוטובוס גם עוזר. בהחלט אל תקרא כלום או המשך להסתכל מטה כדי לבדוק את הטלפון שלך.

אלה עצות מועילות. אבל זה באמת מבאס שיש שעתיים של שעמום טהור. אני מניח שהדבר היצרני היחיד שאני יכול לעשות הוא להאזין לפודקאסטים.
#4
+1
TevDeviant
2016-05-13 18:57:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זו תופעה שכיחה כאשר אנשים חסרים ראייה מורכבת והם פחות נסבלים לעמימות. אם יש לך הבדלים בעיניים, נסה לחפש את "Anisometropia Ambliopia", ניתן לתקן את זה עם אנשי קשר מכיוון שהמשקפיים רחוקים יותר וליצור פערים.

זה הרעיון שלי כפי שהוא נראה רק כשאתה קורא, אבל שלך לא לבד יש לי את אותו הדבר);

#5
+1
Johnny
2016-06-02 08:28:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

איפה שאתה יושב באוטובוס יכול לעשות את ההבדל הגדול. אך המיקום האופטימלי תלוי באדם. יש אנשים שאומרים לשבת קרוב ככל האפשר לחזית, אבל תמיד להפנים קדימה, לעולם לא לצד או לאחור. שב על אחד המושבים הפונים קדימה מעל אחד הגלגלים האחוריים.

אכן. אם אני יושב מקדימה אני לא מרגיש חולה.
#6
+1
Old_Fossil
2016-06-04 11:49:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מחלת תנועה מתרחשת בדרך כלל כאשר מסתכלים דרך החלון הצדדי ברכב נע. זה נגרם על ידי הבדלים תפיסתיים בין החושים. אם אתה קורא ברכב וודא שהמיקוד שלך הוא בדף ולא בסביבה שלך. זה אמור למזער את ההשפעה.

#7
+1
Ceylon_17
2016-06-06 22:38:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נתקלתי באותו דבר, וציינתי שזה נראה נפוץ יותר במצבים בהם 1) אני לא מכיר את מסלול הנסיעה ו / או 2) יש הרבה פיתולים ופניות.

יש לך את היתרון בכך שהנסיעה שלך לבית הספר לבית הספר בדרך כלל תלך באותו מסלול בכל פעם. המפתח, מצאתי, הוא להכיר תחילה את המסלול: איפה הסיבובים החדים, השיפועים התלולים או הירידות ... ואיפה קטעי העצירה וההתחלה התכופים. אתה תדע שאתה "מכיר" איפה הדברים האלה נמצאים במסלול שלך אם אתה יכול לישון בהצלחה במהלך הטיול ובכל זאת להתעורר בציפייה ל ... אמור עצירה או שתיים לפני ... התחנה שלך! ;-) זה קורה מכיוון שגופך למד לצפות באופן לא מודע ולהכיר היכן ומתי יחולו שינויים בכיוון הנסיעה.

לאחר שתשלוט במסלול שלך תוכל לקרוא בהצלחה מבלי לחלות בתנועה. יתכן שתצטרך להשהות כדי להביט למעלה ופשוט להתבונן בכביש באזורים המסובכים (סיבוב חד, שיפוע / ירידה תלולים, עצירה ונסיעה תכופים), אך אמור להיות מסוגל לחדש את הקריאה בשאר הטיול ללא תחושת תנועה. .

מקווה שזה מועיל!

#8
  0
B. Fife
2016-11-11 18:21:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נהגנו להימנע ממחלת ים על ידי שתיית חצי בירה לפני הפלגה, לא בטוח עד כמה זה יהיה מעשי למצבך.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...